Zmiany wyglądu gazetek w FIFA Manager

5

Pewnie nie wielu pamięta jak niektóre elementy gry wyglądały kilka lat temu. I jak z czasem zmieniały się dając użytkownikowi lepszą czytelność, wygląd, więcej informacji i wiele innych czynników. W tym krótkim artykule przedstawię wam zmiany, jakie nastąpiły w gazetach i stronach internetowych w całej historii serii gry.

W Total Club Manager 2003 r., we współpracy z magazynem sportowym Kicker zobaczyliśmy po raz pierwszy gazetę (w wersji 2002 były to tylko teksty w oknie). Układ gazety TCM był oparty na rzeczywistym wydaniu dostępnym w kiosku. Pełna treść wiadomości ukazywała się po najechaniu na tytuł danego tematu.

 

 

TCM 2004 oraz 2005 również były oparte o format przedstawiania informacji piłkarskich w ten sam sposób co TCM2003. Podstawowe struktury i funkcji pozostały takie same, zmieniał się tylko ogólny wygląd graficzny.

 

 

W FIFA MANAGER 06 nadeszły duże zmiany. A konkretnie stworzenie w grze witryny footballworld. Była ona źródłem najnowszych wiadomości z kraju i zagranicy. Podobnie jak wszystkie ankiety, wyniki, tabele i opinie fanów. Układ był bardzo przejrzysty zapewniający od razu widok na najważniejsze rzeczy w życiu menadżera.

 

 

W FIFAM 07 koncepcja witryny z wersji 06 została kompletnie odrzucona. Wygląd strony był oparty o oficjalne internetowe strony gazet. Część statystyk dostępnych na stronie w wersji 06 została przeniesiona do oddzielnego menu w FIFAM 07.

 

 

Obecna FIFA MANAGER 08 jest „bogatsza” w wiadomości niż poprzednie części. Strona zawiera informacje o najbliższych meczach, wiadomości ze świata jak transfery itp. Do gry wróciły gazety z aktualnymi statystykami, takimi jak “Kto jest królem strzelców” lub “Ranking piłkarski”. Ich układ jest rzeczywistym odzwierciedleniem wydawanych gazet.

 

 

Jak widać gazety i strony internetowe w FIFA MANAGER ewulowały w porównaniu z jej pierwszymi wydaniami. Autorzy z każdą wersją stają się nam zapewnić jak najwięcej cennych informacj w jednym miejscu, zachowując oczywiście jak największą czytelność. A co przyniesie nowa wersja? Z tego co już wiemy to kilka nowych tematów gazet, przebudowaną strone internetową i nowość czyli prezentacje wideo. Jak to będzie dokładnie wyglądało dowiemy się w najbliższym czasie.