Co nowego w FIFA Manager 10?

brightfuture
Odpowiedź znajdziecie czytając dalszą część tego newsa. Dziś uraczymy Was garścią nowych, drobnych ulepszeń, które zostaną zaimplementowane w najnowszej odsłonie gry ze stajni EA. Wszystko po to, aby ułatwić i umilić pracę wirtualnym managerom.

Kilka ostatnich dni programiści z Bright Future spędzili nad dopieszczeniem systemu zwiadowczego. Ich zadaniem było wprowadzenie kilku modyfikacji zapewniających lepsze funkcjonowanie całego Scoutingu. Oto rezultaty ich pracy, lista zmian w tej sekcji:

 

– dodano możliwość przeszukiwania wszystkich lig zamiast tylko jednej jak dotąd
– zadanie “Ogólne Poszukiwania” może być zmienione podczas procedury zwiadowczej
– w „Ogólnych Poszukiwaniach” będzie można wyszukiwać piłkarzy z określoną narodowością
– wprowadzona została możliwość obserwacji poszczególnych drużyn danego klubu np. pierwszej drużyny, drużyny rezerw, drużyny juniorów itp.
– wartość rynkowa obserwowanego piłkarza zostanie wyświetlona dopiero po osiągnięciu co najmniej siódmego poziomu Popularności
– domyślnie zawodnik będzie obserwowany aż do osiągnięcia ostatniego, dziesiątego poziomu Popularności
– pojawi się możliwość określenia listy drużyn, które będą obserwowane kolejno, jedna po drugiej
– metodą „przeciągnij i upuść” będzie można wybierać pojedynczych zawodników z listy „Obserwowani Gracze” i przydzielać ich odpowiednim scoutom
– będzie można filtrować listę obserwowanych zawodników pod względem realistycznych transferów

Kolejne zmiany wprowadzone zostały w sekcji Kadr. Zmniejszone zostaną kompetencje Dyrektora Zarządzającego, który nie będzie mógł już podejmować decyzji w zakresie kupna/sprzedaży zawodników. Nadal będzie mógł on natomiast zakontraktować piłkarzy, ale tylko tych którzy znajdują się na liście życzeń. Ponadto pracownicy klubowi podejmując decyzje o zmianie miejsca pracy, będą zwracać uwagę również na prestiż klubu, do którego zamierzają się przenieść. Ułatwi to większym klubom, szczególnie z mniejszych państw, pozyskiwanie doświadczonej kadry. Następnym nowym elementem w sekcji Kadr będzie pojawienie się w oknie „Przydziel zadania” dwóch opcji: „Deleguj wszystkie zadania” oraz „Zajmij się wszystkim osobiście”.

Mamy dobrą informację dla wszystkich przeciwników „Życia prywatnego”. FIFA Manager 10 pójdzie na rękę osobom, których ta opcja zupełnie nie interesuje. Na samym początku gry będzie można wyłączyć tryb „Życia prywatnego”, co będzie skutkowało kompletnym usunięciem tej sekcji z menu.

Ostatnie zaimplementowane jak dotąd nowe funkcje, o których chcemy dzisiaj napisać, dotyczą trybu 3D. Już wcześniej wspominaliśmy choćby o trybie kamery z perspektywy managera stojącego przy linii bocznej. Jak się dowiedzieliśmy w najnowszej odsłonie gry dostępna będzie kolejna nowa kamera, dzięki której będziemy mogli obserwować poczynania naszych pupili z jeszcze wyższej perspektywy niż dotychczas. Uzupełnieniem nowości w tej sekcji będzie kamera skupiona na określonym zawodniku. Dzięki niej będzie można przełączyć się na zawodnika posiadającego piłkę.

Autorzy gry zdradzili nam również nad jaką nową funkcją będą od dzisiaj pracować. Live Player Info – bo o niej mowa, to funkcja dzięki której możliwe będzie zatrzymanie meczu 3D w dowolnym czasie i zerknięcie na informacje na temat występu danego zawodnika do tego momentu, a cała operacja możliwa będzie za pomocą prostego kliknięcia myszą na danego piłkarza.

Jak widzicie dzisiaj uraczyliśmy Was obszerniejszymi informacjami na temat nowej FIFAM. Wyczekujcie kolejnych, jak tylko dowiemy się czegoś nowego, natychmiast Was o tym poinformujemy.