Nowości na rynku transferowym

brightfuture
Na zakończenie tygodnia Gerald Köhler podał nowe informacje na temat gry FIFA Manager 10. Zdążyliśmy już przywyknąć do tego, że nie są to jakieś piorunujące wieści, ale jak sam Gerald stwierdził w jednym z ostatnich wywiadów, na oficjalnym blogu gry publikowane są póki co informacje odnoszące się do drobnych ulepszeń, podczas gdy zespół pracuje również nad większymi zmianami. Najwyraźniej twórcy gry chcą stopniować napięcie, miejmy nadzieję, że już niedługo poznamy pierwsze rewelacje. Wracając do dzisiejszej informacji dowiedzieliśmy się, że próbując zakontraktować danego piłkarza, będziemy mogli sprawdzić jak jego klub ocenia naszą ofertę.
Poziom zadowolenia klubu z danej propozycji będzie widoczny na pasku. Dzięki temu będziemy mogli przynajmniej zorientować się jakich pieniędzy w przybliżeniu oczekuje klub za danego zawodnika. Wyeliminowano również stary trik umożliwiający kupno piłkarza po zbyt niskiej cenie, i sprzedaży pozwalającej osiągnąć znaczący zysk.
Na koniec kilka informacji na temat drobnych ulepszeń w innych sekcjach. Po pierwsze klawiszowi SPACJI przypisano możliwość dokonania progresji gry o jeden dzień. Natomiast wciśnięcie klawisza ESC spowoduje przerwanie tejże progresji. Ostatnią dzisiejszą „nowinką” jest wprowadzenie możliwości rozpoczęcia gry bez zatrudnionej kadry. Dzięki temu, już na samym starcie, będziemy w stanie skompletować pracowników klubowych według własnego uznania, bez konieczności robienia „czystek” kadrowych, wiążących się z wypłacaniem odszkodowań za zerwane kontrakty.