Garść ulepszeń na zakończenie tygodnia

brightfuture
Zacznijmy od trybu drużyny narodowej. FIFA Manager 10 będzie pierwszą edycją tej gry zaopatrzoną w system zwiadowczy również na poziomie kadry narodowej. Dzięki temu będziemy mogli obserwować piłkarzy, śledzić mecze, a wszystko po to, aby odkrywać wschodzące talenty dla naszej reprezentacji. Kolejnym usprawnieniem w tym trybie jest podwojenie maksymalnej ilości graczy ujmowanych na liście nominowanych. Umożliwi to nominację większej ilości piłkarzy z drużyn rezerw czy też wolnych agentów, co powinno ułatwić pracę szczególnie trenerom mniejszych reprezentacji.
Kolejnym miejscem, w którym wprowadzono następne ulepszenie jest Edytor. Został on wzbogacony o funkcję, dzięki której widoczne będą wszystkie opcje kontraktu aktualnie użyte w grze. To kolejny zabieg mający na celu zwiększenie poziomu autentyczności bazy danych.
Pozbyto się rzadkich błędów występujących w trybie 3D, powodujących wyrzucanie do Windowsa w momencie pokazania przez sędziego czerwonej kartki.
Jak się dowiedzieliśmy w grze FIFA Manager 10 ujrzymy przynajmniej 30 zdjęć niezatrudnionych trenerów począwszy od Granta przez Keane’a, na Keeganie skończywszy.
Na zakończenie sezonu ekran przejścia z jednego sezonu do drugiego został złożony z kilku screenów. Jeżeli będziemy chcieli przeczytać wszystkie informacje, będziemy mogli je sprawdzić klikając na odpowiednie zakładki. W przeciwnym razie dostaniemy ogólny przegląd za pomocą głównych screenów, co zabierze niewiele czasu.
Ostatnie ulepszenie jest wynikiem próśb ze strony społeczności i dotyczy indywidualnego wyświetlania pozycji głównego menu. Od teraz kliknięcie na zakładkę Drużyna spowoduje otworzenie tylko określonego podmenu (Wiadomości, Kalendarz, Pierwszy Skład, Drużyna Rezerw, Drużyna juniorów, Trening, Atmosfera w Szatni). Opcję tą będzie można włączyć i wyłączyć w ustawieniach gry.