3,2,1…wystartował tygodnik Światowej Piłki

Odliczanie zakończone, dzisiejszego dnia ma miejsce premiera nowego dzieła redaktorów Światowej Piłki, jakim jest pierwszy numer tygodnika piłkarskiego. Jesteśmy świadkami rewolucji jaka dokonuje się w obrębie portalu naszych kolegów, od tej pory klasyczny serwis piłkarski budowany przede wszystkim wokół newsów zostanie zastąpiony bardziej twórczą pracą tamtejszych redaktorów. Od teraz głównym daniem serwisu będzie tygodnik piłkarski, który w zamiarze ma być wydawany systematycznie w każdą środę. Pierwszy numer to aż 55 stron ciekawych tekstów i analiz. Z pewnością słowo wstępne od Redakcji będzie najlepszym sposobem na przedstawienie zawartości debiutanckiego numeru:

Drodzy czytelnicy!
Mamy przyjemność zaprezentować Wam pierwszy numer naszego tygodnika. Postanowiliśmy postawić na publicystykę i teksty naszych redaktorów. W każdym numerze dostaniecie od nas kilka wysokiej klasy felietonów. Nie będzie u nas wyników, tabel czy statystyk. Nie interesuje nas też kopiowanie newsów z innych serwisów. Naszym atutem jest twórczość naszych redaktorów

W pierwszym numerze szeroko skomentowaliśmy wydarzenia wokół polskiej reprezentacji. Dokonaliśmy analizy powołań na ostatni dwumecz kadry Leo – w drugiej części tekstu „Leo why?”. Spróbowaliśmy odpowiedzieć na dwa nurtujące pytania co się stało już w trzeciej odsłonie cyklu „Coś poszło nie tak” oraz „Co teraz będzie?. Drugim ważnym tematem w naszym tygodniku będzie pierwsza część podsumowania transferów. Na początek ligi polska i hiszpańska.

Nasz tygodnik tworzymy dla Was i z Waszym czynnym udziałem. Jesteśmy otwarci na wszystkie uwagi dotyczące naszej publikacji. Chcemy w każdą środę zaprezentować Wam bogaty i ciekawy numer. Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić do lektury.

Pozdrawiam
Redaktor naczelny
Piotr Sobolewski

Na koniec dodam tylko, że każdy z Was może współtworzyć kolejne wydania tygodnika. Redakcja Światowej Piłki oferuje współpracę zarówno jednorazową jak i stałą. Jeśli potrafisz pisać ciekawie i poprawnie stylistycznie oraz interesujesz się futbolem, dołącz do Redakcji. Szczegóły oferty znajdziecie w samym tygodniku.

Wszystkich zainteresowanych premierą nowego tygodnika zapraszam do lektury: