FIFA Manager 11

fifa manager 11 pol cover

fifa manager 11 pol coverFIFA MANAGER 11 jest 10 edycją serii, wyposażoną w wiele zupełnie nowych funkcji. Setki usprawnień zostało dodanych do gry, ze szczególnym naciskiem na kluczowe obszary. Wprowadzony w ubiegłym roku tryb online został zawarty również w tej edycji i pozwala grać przeciwko sobie aż 8 osobom przez internet.
Menedżer nadal ma pełną kontrolę nad zarządzaniem klubem piłkarskim. W grze jesteś odpowiedzialny za skład, taktykę i trening swojego zespołu – jak również za przyjmowanie właściwych zawodników, ulepszanie infrastruktury klubu i stadionu. Na specjalne podkreślenie zasługują również silnik FIFA 3D, ponad 13.000 oryginalnych zdjęć zawodników, tryb menedżera zawodnika, tryb menedżera kadry narodowej, tryb Stwórz klub i Narzędzie Prognozowania Meczu.

Skład i taktyka
Obszar taktyki w FIFA Manager 11 został kompletnie przeprojektowany i oferuje teraz unikalną złożoność. Pozycje krycie dla każdego zawodnika w grze ofensywnej i obronnej można ustawić bezpośrednio na boisku (nawet w pełnym HD).

Menedżer może teraz wybierać spośród kilku wariantów wykonywania rzutów rożnych. Różne ustawienia formacji i taktyki mogą być zdefiniowane i w prosty sposób wybrane przed grą za pomocą jednego kliknięcia myszą. Nowy asystent formacji gwarantuje optymalne dostosowanie składu w przypadku zakazów lub kontuzji bez stałych wysiłków podejmowanych przez menedżera. Dla początkujących dostępny jest nowy kreator taktyki, który na pewno ułatwi życie. Przed użyciem każda z opcji taktycznych jest szczegółowo opisana, dzięki czemu menedżer może podejmować świadome decyzje krok po kroku.

Nowe oceny, poziomy oraz system morale
FIFA MANAGER 11 będzie używać nowego systemu oceniania około 40.000 zawodników zwiększając dzięki temu różnice między piłkarzami do jeszcze bardziej rzucających się w oczy.

Każdemu zawodnikowi zostaje przypisany odpowiedni poziom gry każdej pozycji, a różnice między pozycjami a umiejętnościami staną się o wiele bardziej realistyczne. Piłkarze będą bardziej elastyczni ucząc się nowych pozycji, a doświadczenie stanie się bardziej ważne. Gra wprowadza także nowy system morale, co sprawia, że większym wyzwaniem dla gracza będzie utrzymania wysokich morale u wszystkich zawodników, szczególnie w silnych zespołach z dużą konkurencją między piłkarzami.

Rynek transferowy
Dla wielu fanów letnie okno transferowe, stanie się teraz bardziej ekscytujące niż aktualny sezon. Realne wykorzystanie tego okresu jest z pewnością najbardziej stresujące dla każdego menedżera, jest to kolejny punkt, na którym skupia się w tym roku FIFA MANAGER. Ta funkcja jest rdzeniem każdej symulacji piłkarskiego zarządzania, pozwala stanąć menadżerowi twarzą w twarz przed wszystkimi wyzwaniami, którym muszą stawić czoło prawdziwi menedżerowie.

Zawodnicy i agenci będą Ci teraz mówić, czego oczekują od Ciebie przed rozmowami, kluby prowadzone przez AI będą teraz o wiele mądrzejsze i wykorzystywać wszystkie taktyki, które znamy z prawdziwego życia, np. będzie składał ofertę zawodnikowi tylko po to by osłabić bezpośrednią konkurencję. Życie w małym klubie również stanie się znacznie trudniejsze, jeśli pozostał tylko rok do zakończenia kontraktu, musisz zdecydować pomiędzy pieniędzmi lub nieszczęśliwym zawodnikiem przez najbliższy rok. Kluby będą mieć także długoterminowe strategie i natychmiast reagować, gdy sezon nie poszedł tak dobrze jak oczekiwano.

Ciśnienie mediów są głównym wyzwaniem dla menedżerów z regularnymi plotkami, rozmowami na temat ofert i przedłużaniem kontraktów lub wiadomości o niezadowolonych zawodnikach. Istnieje nawet archiwum gazety ze wszystkimi nagłówkami i artykuły od pierwszych pogłosek do podpisanej umowy.
Ale menedżer może także wykorzystać naturę prasy na swoją korzyść. Może włączyć media na wczesnym etapie negocjacji z swoim ulubionym zawodnikiem, chwaląc go, odradzając przedłużenie umowy z aktualnym klubem, wszystko aby skierować go później do swojego klubu. Podobnie jak w rzeczywistość, opłaca się troszczyć o nowe przyjęcia już na bardzo wczesnym etapie.

Po prostu Futbol!
FIFA MANAGER jest dobrze znaną symulację wszystkich aspektów zarządzania klubem. W tym roku nowy tryb pozwala skupić się graczowi na drużynach i transferach.

Innymi opcjami, które sprawiają że gra jest bardziej dostępna to nowa opcja ‘Szukaj’, wyszukująca kluby, zawodników oraz dane ligi o wiele szybciej oraz nowy “link widżet”, aby szybko przejść do najczęściej używanych obszarów gry.

Oddzielny tryb Mistrzostw Świata
Możliwe jest odtworzenie Mistrzostw Świata 2010 w RPA bezpośrednio z głównego menu. Jest to szybki tryb gry, która trwa od 20 minut do 2 godzin, w zależności od sukcesów menadżera i zamiłowania do detali.

Życzenia społeczności
FIFA MANAGER 11 wprowadza szereg ulepszeń w oparciu o uwagi społeczności, np. specjalna prezentacja lokalnych meczów, nowe puchary, możliwość ustalenia wszystkim klubom ligi “Znaleziono klub”, więcej transferów w ciągu ostatnich 24 godzin przed zamknięciem rynku transferowego, tysiące nowych linii tekstu w trybie tekstowym, nowe twarze zawodników FIFA, negocjacje kontraktów z młodzieżą i wiele innych udoskonaleń w praktycznie wszystkich obszarach gry.

Nowy ekran przed meczem udostępnia menadżerowi dodatkowe informacje o następnym przeciwniku, innych ważnych meczach, historycznych wynikach, o miastach i stadionach.

Rozszerzenie trybu Online
FIFA MANAGER 11 uwzględnia także rozszerzony tryb online, który został z powodzeniem wprowadzony w zeszłym roku. Wśród innych opcji został wprowadzony nowy system kart akcji, dzięki czemu będziesz miał jeszcze bardziej bezpośredni wpływ na mecz.

Innymi nowymi opcjami są wybór młodych juniorów, nowe typy aukcji i regularne misje sponsorskie, które pozwalają menadżerowi rywalizować o premię pieniężną.

 

Więcej informacji o nowościach w FIFA Manager 11 znaleźć można w oddzielnym artykule dostępnym pod tym linkiem.