Znamy polskiego zwycięzcę FIWC 2010!

Za nami kolejny turniej FIFA Interactive World Cup, który odbył się 6 lutego w Warszawie. Zawody te po raz kolejny organizowane były wspólnie przez Electronic Arts i Sony, przy współpracy ze światową federacją piłkarską FIFA. Co jest warte podkreślenia Polska jest jednym z 10 krajów w którym odbyły się eliminacje, rok temu było ich aż 19. Główną zasługą jest oczywiście rzesza fanów skupiających się  przy serii FIFA. Jak duża jest scena mogliśmy przekonać się w trakcie zapisów do  których nieraz trzeba było czekać ponad dwie godzinny. Limit osób do 480 oraz fakt że każdy z zawodników mógł tylko raz się zarejestrować podgrzewały atmosferę.

Należy dodać do tego występy cheerleaderek, konkursy, pokaz sztuczek w wykonaniu Krzysztofa Golonki oraz występ Bladego Krisa, co dawały dosyć sporą porcje wrażeń. Głównym wydarzeniem soboty był mecz Legii Warszawa z Drużyną Gwiazd, złożoną z reprezentantów polskiego show-biznesu. Obie ekipy kilka tygodni przygotowały się do pojedynku 10vs10, w tym roku zwyciężyła drużyna gwiazd dzięki bramkom zdobytym przez Maćka Dowbora i Ferida Lakhdara. Szerzej o całej imprezie oczami administracji napiszemy w publikacji, która w najbliższym czasie pojawi się na łamach naszego serwisu.

Jak w każdym turnieju muszą być przegrani i wygrani. W tym roku na przeciwko siebie stanęła dwójka zawodników, Damian “Trudek” Trutkowski grający FC Barcelona i Bartosz “Hom3r” Piętka z Chelsea Londyn. W zaciętym spotkaniu, tradycyjnie już komentowanym przez samego Dariusza Szpakowskiego, lepszy okazał się zespół FC Barcelona, decydującą bramkę w 83 minucie po indywidualnej akcji Lionela Messiego. Ostatecznym wynikiem 1:0 wygrał Damian Trutkowski i to on zaprezentuje Polskę na światowym finale tego największego w historii turnieju na PlayStation 3! Pozostaje nam życzyć powodzenia w dalszym etapie FIWC, który odbędzie się w Barcelonie już w maju.