FIFA Manager 11 oczami fanów

fifam11

Choć do premiery FIFA Manager 11 jeszcze wiele miesięcy przed nami, pracownicy Bright Future już intensywnie myślą nad kolejną odsłoną tejże gry. Jak ostatecznie będzie wyglądała gra ze stajni EA Sports, tego jeszcze nie wiemy. Wiemy natomiast, że już w tym momencie każdy z nas ma okazję na to, aby wyrazić własną opinię na temat finalnego wyglądu gry. Oznacza to, że każdy fan serii może przyczynić się do rozwoju gry FIFA Manager 11. Od dłuższego czasu na oficjalnym forum gry istnieje wątek, w którym fani gry mogą publikować swoje przemyślenia, pomysły, wszystko po to, aby kolejna odsłona FIFA Managera była lepsza od poprzedniczki. Poniżej publikujemy listę wybranych życzeń odnośnie tegorocznej edycji. W ten oto sposób fani z zagranicy postrzegają grę FIFA Manager 11:

– dodanie składów drużyn juniorów/rezerw oraz trenerów dla co najmniej 5-10 największych lig

– ogólne poszerzenie bazy danych (większa szczegółowość)
– wprowadzenie kreatora stałych fragmentów gry oraz sposobów przeprowadzania akcji

– bardziej rozwinięty system treningowy oraz taktyka

– wprowadzenie wszystkich głównych rozgrywek międzynarodowych zarówno na poziomie klubowym jak i reprezentacyjnym

– rozszerzenie wersji online

– wprowadzenie komentarzy pomeczowych ( przypomnę tylko że takowe istnieją w polskiej wersji językowej dzięki serwisowi FIFAM.info)

– stworzenie edytora twarzy 3D piłkarzy

– nowe, lepsze AI (sztuczna inteligencja) w trybie 3D

– umożliwienie prowadzenia każdej reprezentacji dostępnej w grze

– więcej możliwości organizowania wydarzeń w kalendarzu

– poprawione generowanie piłkarzy oraz dystrybucja umiejętności w edytorze

– lepsze (mądrzejsze) transfery oraz strategia klubów kontrolowanych przez komputer

– zdjęcie limitu (32) przy budowaniu obozów juniorów

– umożliwienie oglądania spotkań reprezentacyjnych w sytuacji gdy nie jesteśmy selekcjonerem. Obecnie jeśli nie prowadzimy żadnej kadry narodowej, nie możemy oglądać spotkań np. podczas EURO z wyjątkiem meczu finałowego

– rozszerzenie edytora stadionów (więcej takich elementów jak ławki rezerwowych, jupitery, zadaszenie itp.)

– nowy styl skryptowania pucharów krajowych (możliwość kreowania faz grupowych, więcej rund pucharowych)

– więcej twarzy 3D dla piłkarzy pochodzących z mniejszych krajów takich jak np. Rumunia

– bardziej realistyczny i pomocny system skautingu, szczególnie na szczeblu reprezentacyjnym

– wprowadzenie możliwości budowania nowego stadionu na innym gruncie, tak aby podczas budowy można było korzystać ze starego stadionu

– złagodzenie ograniczeń wynikających z limitu lig wybieranych podczas tworzenia nowej gry

– więcej systemów ligowych np. Apertura/Clausura z lub bez playoffów.

– możliwość prowadzenia reprezentacji U19 czy też U21 w Mistrzostwach Świata i Europy

– wprowadzenie opcji umożliwiającej managerowi ocenę kontuzji zawodnika. Np. normalna kontuzja wskazywana jest ikoną „zielonego plusa”. Po dokonaniu oceny przez managera, kontuzja zawodnika mogłaby być określona przez „żółty plus”, co oznacza że nadal istnieje małe ryzyko kontuzji, jednak zawodnik powinien być gotowy do gry na ryzyko managera. „Czerwony plus” natomiast oznaczałby, że sztab medyczny definitywnie zabrania managerowi podejmowania ryzyka wiążącego się z grą kontuzjowanego zawodnika. Decyzja byłaby poodejmowana w odniesieniu do typu kontuzji, przewidywanego czasu wykurowania, umiejętności sztabu medycznego, umiejętności specjalistów, budynków medycznych itd.

– „trwałość zawodnika” – wprowadzenie dla każdego zawodnika „wskaźnika trwałości”, który pokazywałby jak bardzo dany zawodnik jest podatny na kontuzje; piłkarze z niskim wskaźnikiem trwałości, tacy jak Hargreaves, Van Persie, Robben itd., byliby bardziej podatni na kontuzje; takie podejście przyczyniło by się do redukcji przypadkowych kontuzji i byłoby bardzo pomocne w zarządzaniu kontuzjami

– większa kontrola nad drużyną rezerw (opcjonalnie): organizowanie meczów towarzyskich, oglądanie spotkań w trybie 3D, dokonywanie zmian taktycznych i personalnych podczas meczów)

– wprowadzenie możliwości bycia zaproszonym na mecz towarzyski czy też turnieje towarzyskie

Co więcej każda osoba poza podzieleniem się swoimi pomysłami, mogła określić strategię jaką studio Bright Future powinno się kierować podczas tworzenia gry. Rezultat chyba nie powinien dziwić nikogo, aż 53% wypowiadających się osób opowiedziało się za strategią skupiającą się na eliminowaniu bugów, kosztem wprowadzania nowych funkcji. Trochę mniej, bo 37% ankietowanych postawiło na złoty środek, próbując przekonać twórców gry do poświęcenia takiej samej ilości czasu na implementowanie nowych funkcji co eliminowanie błędów. Tylko co dziesiąty fan gry skupiłby się głównie na nowych funkcjach.

Co na to polscy fanatycy gry? Nadal czekamy na Wasze opinie, które możecie publikować na naszym forum w wątku: Twoje 3 życzenia odnośnie FIFA Manager 11. Przypominam, że najciekawsze propozycje zostaną przetłumaczone i opublikowane na oficjalnym forum gry. Pamiętaj, Twoja opinia może być wzięta pod uwagę podczas prac nad grą!