Finał FIFA Interactive World Cup 2010

Szósta edycja FIFA Interactive World Cup dobiegła w ostatnich dniach do końca. Finałowe spotkanie odbyło się w Port Olympic w Barcelonie gdzie spotkało się 32 graczy z całego świata wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Same zmagania przyciągnęły ponad 11 tys. widzów i chyba nikt nie narzekał na brak emocji. Prawdziwą reklamą futbolu i FIFA 10 był półfinał w którym Nenad Stojkovic zmierzył się z Bruce’em Grannekiem. Amerykanin wygrał z byłym mistrzem aż 6:3 i do finału przystąpił bardzo pewny siebie. W decydującym meczu zwycięskiego gola jego Chelsea zdobyła w 75 minucie i ostatecznie pokonała prowadzoną przez Altundaga reprezentację Francji 2:1. Poza tytułem mistrza 22-letni Amerykanin wzbogacił się od 20 tys. dolarów i bilet na FIFA World Player Gala, gdzie światowa federacja piłkarska nagrodzi najlepszego zawodnika 2010 roku.

Mogę śmiało stwierdzić, że to najszczęśliwszy dzień w moim życiu. Sukces cieszy tym bardziej, bo moi rywale w półfinale i finale byli naprawdę klasowi” – nie krył po triumfie Stojkovic.

 

W meczu o trzecie miejsce Grannec pokonał Danny’ego Taylora z Anglii 3:0. Reprezentant Polski, Damian Trutkowski z turniejem pożegnał się w fazie grupowej, gdzie musiał walczyć m.in. z późniejszym triumfatorem. Warto również wspomnieć na koniec że tegoroczna edycja FIWC przyciągnęła 775 tys. zawodników, którzy rywalizowali za pośrednictwem konsoli PS3 na wirtualnych arenach.

 

Powyżej laureaci FIFA Interactive World Cup 2010.