Król strzelców Ekstraklasy nie tylko o FIFA 10

News
NewsMam jeszcze wiele do nauki, wiele do zrobienia, wiele też do osiągnięcia w swojej piłkarskiej przygodzie. Powoli, konsekwentnie chcę robić swoje, dążyć do postawionych przez siebie celów. Trzeba iść przecież ciągle do przodu! – mówi w rozmowie z naszym portalem Robert Lewandowski, najlepszy strzelec piłkarskiej Ekstraklasy w sezonie 2009/2010. O serii gier FIFA oraz piłkarskiej stronie życia utalentowanego zawodnika reprezentacji Polski, rozmawia redakcja FIFA Revolution.

Zaangażowałeś się w promocję FIFA 10. Jak doszło do twojej współpracy z EA – Przedstawiciele polskiego oddziału skontaktowali się z moim managerem, a następnie ze mną. Poprosili żebym, jako wyróżniający się piłkarz Ekstraklasy, mógł promować to wydanie kultowej już gry na polskim rynku. Sam jako dziecko grywałem, grywam zresztą do tej pory czasami w FIFĘ. Dlatego zgodziłem się bez najmniejszych problemów. Było to bardzo miłe i ciekawe doświadczenie. Poza tym wiele znanych twarzy na całym świecie promowało tę fajną grę, a więc mnie tym bardziej było miło, że mogłem się znaleźć w tak zaszczytnym gronie.

Czy fakt, że jesteś graczem miał jakiś wpływ na decyzję?

– Po części na pewno tak, bo jak powiedziałem wcześniej, miło jest być wśród piłkarskich gwiazd. Przyjemnie być aż tak wyróżnionym i to już w moim wieku. Dla każdego piłkarza pojawienie się w grze, na plakacie, czy gdziekolwiek indziej to jest bardzo duże wyróżnienie. W moim przypadku było podobnie.

Masz czas na to, aby zapomnieć się przy tej grze?
– Może zapomnieć się to nie, ale grywam czasami (śmiech). Najczęściej jak mam wolną chwilę, albo podczas zgrupowań klubowych, czy reprezentacyjnych – oczywiście w przerwie między zajęciami. Często zdarza się, że urządzamy sobie podczas obozów mini turnieje w FIFA 10. Czasem gramy też pojedyncze jakieś mecze, każdy swoim ulubionym klubem. Podczas takiej rywalizacji jest wiele emocji, ale też bardzo dużo uśmiechu i radości. Choć oczywiście u mnie na pierwszym miejscu jest zdecydowanie ta piłka nożna „na żywo” . To przecież moja pasja i zawód jednocześnie.

Cały wywiad znajdziecie na stronie FIFA Revolution.