Bartek i jego dzieło oczami innych

Fanatyk, pracoholik, perfekcjonista. Te 3 słowa przychodzą mi od razu do głowy na myśl o Bartku. Człowiek, który stworzył projekt fifam.info dokonał rzeczy niemożliwej. Z małej, rozbitej sceny sympatyków gry FIFA Manager stworzył wspaniałą społeczność. Mimo ogromnego sukcesu, dalej pozostaje skromny. Na każdym kroku, o czym będziecie mogli się przekonać w wywiadzie z nim, podkreśla znaczenie i wkład całej ekipy. Ale nie było by tego zespołu bez niego. FifaM.info oraz kolejne projekty od BweB Group to przede wszystkim jego dzieło. Z okazji urodzin postanowiłem sprawić mu przyjemność. Poprosiłem kilka wybranych osób ze sceny o napisanie kilku zdań o twórcy tego „małego imperium internetowego” oraz jego wirtualnych dzieciach. Dzięki pomocy Kily’ego udało się nam zebrać również 3 opinie z tzw „wielkiego świata”. Zapraszam do lektury tekstu „Bartosz Kiewra i jego dzieło – oczami innych”.

Zastanawiałem się od czyjej opinii zacząć. Uznałem, że na początek najlepsza będzie opinia człowieka, który pracuje z nim najbliżej. Lukasvista to redaktor naczelny fifam.info i jeden z trójki założycielskiej tego wortalu. O to co miał do powiedzenia:

Współpracuje z Bartkiem już 2,5 roku i pomimo upływu tak długiego czasu nic w naszych relacjach nie uległo zmianom. Zawsze gotowy jest wysłuchać sugestii i pomóc w realizacji nowych projektów. Kontakt telefoniczny mamy na co dzień ze sobą i to właśnie przez telefon załatwiamy większość spraw związanych z funkcjonowaniem serwisu. Sprawy wymagające dłuższego planowania omawiamy na spotkaniach, które co jakiś czas wzajemnie organizujemy. Warto dodać że jeśli przystępuje do wprowadzania zmian na stronie lub forum robi to zawsze bardzo profesjonalnie i dokładnie, co jest jego najlepszym atutem. Jednym słowem współpraca z Bartkiem to czysta przyjemność.

Kolejna opinia pochodzi od Brusa, współwłaściciela serwisów.

Bartek Kiewra, jako osoba prywatna, jest według mnie bardzo uczciwym i konkretnym człowiekiem, zawsze mogę na Niego liczyć i nigdy nie usłyszałem od Niego odmowy, nawet w najmniejszej sprawie. Jest jedną z niewielu bezinteresownych osób, jakie miałem przyjemność poznać. W sumie osobiście jeszcze się nie poznaliśmy, ale utrzymujemy ciągły kontakt telefoniczny i mailowy. A propos Jego pracy i zaangażowania w powstanie fifam.info oraz swiatowapilka.pl. to sukcesy mówią same za siebie. Mam pewność, że gdyby nie Bartek, daleka droga byłaby jeszcze przed nami. Korzystając z okazji chciałbym Mu bardzo podziękować za wszystko co dla mnie zrobił, nie tylko za rzeczy związane z serwisami, ale również za prywatne porady. Mam nadzieję, że Jego zapał i wiara w ludzi jest tak wielka, jak moja w Niego. Powodzenia Bartku

Myślę, że teraz pora na dwójkę moderatorów, którzy praktycznie od początku współpracują z Bartkiem. Pierwsza opinia pochodzi od Kily’ego, a druga od M_staszka.

Kiedy pierwszy raz zetknąłem się z Bartkiem w Internecie nie sądziłem, co w niedalekiej przyszłości czeka polską scenę gry FIFA Manager. Było to na nieistniejącym już, pierwszym forum gry. Przez kilka dni wymienialiśmy z Bartkiem na forum poglądy dotyczące aspektów rozwoju zawodnika. Dyskusja była burzliwa jednak merytoryczna, ale nie zapowiadała naszej rychłej współpracy. Jak się potoczyły dalej losy fanów gry FIFA Manager, wszyscy dobrze wiedzą. Dzisiaj wraz z Bartkiem oraz innymi wielkimi postaciami naszej sceny mam ogromną przyjemność współtworzyć to wielkiego dzieło, jakim jest serwis FIFAM.info. Opisując samego Bartka nie będę oryginalny jak stwierdzę, że jest bardzo uparty. Zawsze dąży do celu, nigdy się nie poddaje. Dla mnie Bartek to pół człowiek, pół maszyna 🙂 Do dzisiaj zastanawiam się ileż musi mieć w sobie samozaparcia i energii, aby w takim zakresie poświęcać się zaplanowanym projektom, praktycznie nie śpiąc w ciągu doby. W tym aspekcie można go stawiać za wzór, gdyby nie on, polska scena nie wyglądałaby teraz tak jak wygląda. Jestem przekonany, że ta lokomotywa z Bartkiem na pokładzie zajedzie jeszcze daleko.

Pierwsza myśl o Bartku jaka przychodziła mi do głowy po moim dołączeniu do fifam.info była taka, że wie on, czego chce. I uparcie do tego dąży. Poza tym, po jakimś czasie wyszło na jaw, że przy ogromie pomysłów ceni sobie zdanie innych. Choć jak coś mówi to przeważnie wie, że ma rację. Ode mnie wielki szacunek za to, że krok po kroku realizuje założone cele. Fakt, że w tak krótkim czasie fifam.info stała się cenioną za granicą stroną traktującą o FIFAM musi być docenione. Mam wrażenie, że ilość czasu spędzonego nad projektami scenowymi bywa w jego przypadku zastraszająco wielka.

Liber to najnowszy członek zarządu fifam.info oraz główny patchmaker na scenie. Czas na jego opinię.

Bartek jest jedną z tych osób na którą można zawsze liczyć. Ma on także wiele ciekawych pomysłów oraz jest bardzo ambitny co nam świetnie pokazuje w prowadzeniu serwisów. Pracuje się z nim bardzo dobrze, praktycznie dogadujemy się w większości kwestiach. Znam go ponad dwa lata i ani razu nie mieliśmy żadnej sprzeczki więc też to o czymś świadczy. Do tego jest pracowity. Jego wkład w rozwój polskiej sceny FIFA Manager, ale także światowej piłki i już niebawem FIFA Series na pewno się ceni. W końcu nie łatwo jest połączyć to wszystko jak rodzinę, pracę i prowadzenie stron www, a Bartek wywiązuję się z tego znakomicie. Mam nadzieję, że jego zapał oraz pomysłowość jeszcze długo będą z nami obecne. Znając go jestem tego pewny.

Lecz nie tylko opinia najbliższych współpracowników jest tutaj ważna. Poprosiłem także osoby udzielające się na forum, głównie w jego dolnej części (chat) o kilka zdań na temat Bartka oraz fifam.info. Na początek Morlin i jego kilka zdań.

Bartek to osoba bardzo miła, o wysokiej kulturze i prawdopodobnie także higienie osobistej. Jego cięte komentarze w postach wszystkich ignorantów regulaminu wzbudzają wielki szacunek wszystkich userów, a także uśmiech na ich twarzach. Mimo, że sam przeklnie od czasu do czasu, nie jest tak surowy, jak mogłoby się wydawać po ilości ostrzeżeń i upomnień. W rzeczywistości to miły, sympatyczny, pogodny mężczyzna, a także fantastyczny Administrator. Żadna awaria serwisu nie jest dla niego przeszkodą. Świetnie wykonuje swoją robotę na forum i stronie. Pilnuje porządku w dzień i w nocy, by tylko panował tu ład, a nie smród, bród, i ubóstwo. Wsi tu nie ma, choć na ogół wsi spokojna, wsi wesoła, choć po pojawieniu się takiego Morlina to nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać i co się wydarzy. Chociaż i tak Bart6qx (Bartsześćkuiks  :D) zawsze jest w stanie mnie przyhamować i uspokoić. Nasz drogi (chociaż z drogami w Polsce nie najlepiej) i kochany Pan Administrator ma także poczucie humoru. Nie raz okazuje je na czacie, chociaż często odnosi się ono do odpoczynku od monitora. Ale cóż. To tak o naszym Dyrektorze w skrócie 😀 Mam nadzieję, że się na mnie nie obrazi i nie wyśle mnie na urlop 😀

A następnie największy spamer czatu jakiego polska scena fifam.info widziała, Seba81. Ponieważ zbyt dużego kontaktu z Bartkiem nie miał, wyraził swoją opinię na temat jego dzieła.

Jako ze zbliża się 2 rocznica naszego serwisu postanowiłem na prośbę Pita napisać parę slow na temat fifam.info i jego twórców.

Świetnie się składa ponieważ w niedługim czasie (chyba polowa czerwca) minie rok jak zawitałem na ta stronę.

Nie pamiętam już w jakim celu zajrzałem na forum ale, pamiętam za to jak się kłóciłem z niektórymi moderatorami. Kłóciłem się tak dla zasady (czasem tak lubię) skończyło się na ostrzeżeniu. Pamiętam ze pierwsza osoba którą polubiłem był Lukas ponieważ mimo ze upominał mnie w moich postach robił to z wyczuciem i widać nie chciał by mnie zbanować (a byłem od tego o krok). Pomyślałem sobie wtedy ze czas przestać i się uspokoić bo wcale nie jestem taki kozak jakim się robię 🙂

Co do zawartości stronki i forum to na początku mojego pobytu tutaj pobrałem gotowego PGP 2,5 zainstalowałem cieszyłem się nim i to było wszystko. Jednak pól roku później jak wyszedł FIFAM 10 zaczęły się rozmowy na temat PGP 3,0 i dodatkowo WGP zacząłem ze wszystkimi moderatorami przeżywać to wszystko. Pamiętam również ze jakoś kilka dni po wyjściu gry Liber (pewnie nie tylko on) wydal mini PGP i jaka była moja radość jak zobaczyłem wszystkie herby w Ekstraklasie i 1 lidze. Później było trochę spamu na temat kiedy wyjdzie PGP 3,0 (sam niejednokrotnie pytałem w postach, na czacie i na PW kiedy wyjdzie, dlaczego tak późno albo dlaczego mam nie pytać i czekać 😀 )

Będąc codziennie na forum wiedziałem teoretycznie jak to wygląda, a do tego chłopcy na forum opisali co jak i jakim programem robić. Wtedy sobie uświadomiłem ile oni pracy w to wkładają żeby zrobić jak najlepsza bazę danych, ile to trzeba stronek przejrzeć zapisać sobie dane, później jeszcze zdjęcia zawodników stadionów a do tego wszystkiego codzienne obowiązki no i odpowiedzi na posty użytkowników forum. Najlepsze w tym wszystkim jest to, iż mimo ze PGP i WGP są już wydane to nadal trwają prace nad udoskonalaniem bazy danych. Kolejna bardzo fajna rzeczą na naszym forum są instalatory każdego dodatku, nie trzeba nic zmieniać tylko klikać dalej, dalej, dalej. Jakiś czas temu pobrałem bazę danych Finlandii z niemieckiej stronki, niby było to co chciałem ale każda rzecz w osobnym folderze i sam musiałem to wrzucać.

Gdyby ktoś mnie zapytał o ta stronkę spokojnie bym mu powiedział ze jest prowadzona profesjonalnie ( podstawowa gram a okolo 7 GB, a instalatory PGP i WGP maja ponad 3 GB należy do tego doliczyć jeszcze masę innych dodatków), a administratorzy i moderatorzy są naprawdę fajni.

I na koniec swoje zdanie wygłasza trzeci osobnik z rangą „Przyjaciel forum”, Kalou:

Bartek to taki Bob budowniczy, praca, jaką wykonuje by ten serwis się rozwijał jest ogromna. Ten facet zawiesił wysoko poprzeczkę nie tylko sobie, ale całemu zespołowi pokazując tym swoją pasję chęć rozwoju. Determinacja to chyba jego największa zaleta, to dzięki niej osiągnął tak dużo. Potrafi wyluzować pogadać o różnych bzdetach, ale gdy trzeba podjąć odpowiednie kroki jest stanowczy i luźne gadki idą na bok. Pełen profesjonalizm.

O opinię poprosiłem też jednego z młodszych aktywnych użytkowników forum, Pecelota.

Gdyby nie Bartek, to by zapewne ten serwis nie istniał, a z pewnością nie byłby tak popularny. Facet odwala cholernie dobrą robotę, że się tak wyrażę  . Robi dużo patchy i dodatków. Ogólnie, miły gość.  

Zgodnie z obietnicą 3 opinie ze świata. Ponieważ te osoby nie mają zbytnio kontaktu z Bartkiem, poprosiliśmy ich o zdanie na temat serwisu. W końcu ocena jaką wystawiają fifam.info najlepiej świadczy o autorze.

Astristul

Przede wszystkim życzę wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

Cieszę się, że tak dobry i płodny zespół jak Wasz jest w stanie swoją ciężką pracą wspomagać fanów gry FIFA Manager publikując jakościowe patche zwiększające jej realizm do granic, które można osiągnąć. Mam nadzieję, że utrzymacie co najmniej ten sam poziom pracy w następnych latach i nadal będziemy o Was słyszeć!

Z poważaniem, Toni Gherghe, FIFA Manager Researcher (Rumunia)

Soren

FIFAM.info, Polska scena gry FIFA Manager jest bardzo pouczającą i zorganizowaną stroną fanowską. Łukasz (Lukasvista odpowiada za kontakty, dlatego to on jest znany zza granicą – przyp. Redakcja)  oraz jego ekipa ciągle aktualizują swoją stronę, starając się oferować tak dużo informacji o grze z serii FIFA Manager oraz o studiu Bright Future jak to tylko możliwe.
Ponadto oferują patche, modyfikacje fanom naszej gry.

Sören Stöß, Menadżer Społeczności Międzynarodowej

Gerald

Jesteśmy naprawdę szczęśliwi i dumni z tego, że są ludzie tacy jak Łukasz oraz jego ekipa, którzy poświęcają swój wolny czas dla innych graczy, zmieniając grę FIFA Manager w jeszcze lepszy produkt. Jest to dla nas również duża motywacja do pracy.

Gerald Köhler, Projektant Gry

Myślę, że czas na krótkie podsumowanie. Zaprezentowałem tutaj 12 opinii na temat Bartka i jego dzieła. Moim celem było pokazanie Bartkowi jak bardzo jego praca jest doceniana. Ten tekst, napisany wspólnie z tymi 12 osobami, ale wyrażający zdanie większości społeczności ma być takim prezentem dla twórcy i pomysłodawcy fifam.info. Praca jaką wykonuje ten człowiek jest niesamowita. Wszystko po to, by każdy sympatyk gry FIFA Manager, w Polsce i na świecie mógł czerpać z niej jak najwięcej korzyści. Już za kilka dni, w finale naszego tygodnia urodzinowego start kolejnych stron internetowych. Spoglądając na ostatnie 2 lata i działalność Bartosza Kiewry i jego ekipy, każdy sympatyk wirtualnej piłki nożnej może być spokojny.