Wywiad z Brusem, współwłaścicielem serwisu

1. Pamiętasz swoje początki na fifam.info?

– Oczywiście, pamiętam że szukałem w całej sieci dodatków do fifa manager 2008 i tak natknąłem się na fifam.info. Wysłałem 1 sms-a, żeby uzyskać dostęp, potem wysłałem kolejne 10 i tak już zostało…

2. Co sprawiło, że postanowiłeś zainwestować w ten projekt?

– Przede wszystkim postawa Bartka. Żaden mój problem, czy pytanie nie zostało zignorowane, więc pomyślałem, że ja też mogę dać coś od siebie. Z czasem zauważyłem innych pozytywnych ludzi, m. in. Lukasvista i Liber, od których uzyskałem największą pomoc i za co chciałbym im bardzo podziękować.

3. Jak byś ocenił pracę Bartka, Łukasza, Piotrka – trójki adminów?

– Uważam, że każdy z nich robi kawał dobrej roboty, każdy odpowiada za swoją “działkę” i należy im się za to wielki szacunek.

4. Wiem, że jesteś zapalonym graczem FIFA Manager, czym więc dla Ciebie jest flagowy projekt fifam.info – PGP?

– Powodem do dumy z naszych chłopaków. Uważam, że każdy, kto dołożył się choć w najmniejszym stopniu do powstania PGP zasługuje na olbrzymie uznanie. Dla mnie osobiście to niezbędnik do gry Fifa. Uważam, że nasi chłopcy zrobili dla gry więcej, niż jej wydawcy.

5. Po dwóch latach działalności, Bweb Group staje się małym imperium internetowym: swiatowapilka.pl, fwsn.net, czy startujące teraz fifaseries.pl i … a wydaje się, że to dopiero początek. Jak byś ocenił te pozostałe (obok fifam.info) projekty?

– Można to porównać do małych dzieci :), jeśli o nie zadbamy i dobrze zatroszczymy się o ich rozwój, to z pewnością doczekamy się powodu do kolejnej dumy.

6. Czy poza działalnością przy Bweb Group inwestujesz w inne projekty internetowe?

– Nie

7. Jak dużo czasu poświęcasz na grę?

– Kiedyś potrafiłem grać 24 godziny bez przerwy, lecz teraz, z uwagi na brak czasu, gram wtedy, gdy tylko znajdę wolną chwilę.

8. Od dawna grasz w FIFA Manager?

– Od kiedy ukazała się FIFA Manager 2008

9. Szczepan, wiem że jakiś czas temu byłeś też działaczem klubu piłkarskiego? Dalej tam pracujesz i czy mógłbyś więcej o tym powiedzieć?

– Zainteresowałem się Klubem Sportowym “Błyskawica Drogomyśl”, Prezesem tego klubu jest Arkadiusz Mleczko. Zaczęło się od tego, że przypadkiem znalazłem się na ich meczu. Widziałem, że starają się jak mogą, ale z uwagi na to, że jest to mały klub nikt się nim za bardzo nie interesował. Byli wtedy w A klasie. Moja współpraca z Prezesem klubu oraz przede wszystkim zaangażowanie piłkarzy doprowadziło ich do klasy okręgowej. Mam nadzieję, że dalej będzie im tak dobrze szło.

10. Jesteś aktywnym kibicem piłkarskim czy raczej od czasu do czasu zerkasz na wyniki?

– Z uwagi na brak czasu, ostatnio tylko zerkam na wyniki, chociaż przyznaję, że mecze mojej ulubionej drużyny oglądam prawie zawsze.

11. Wróćmy do fifam.info – administracja stara się pilnować wysokiego poziomu dyskusji, co nie jest normą na innych forach piłkarskich. Uważasz, że to dobre postępowanie czy raczej odpycha potencjalnych czytelników?

– Uważam, że jeśli komuś zależy na obecności na forum, to nie będzie miał problemu z dostosowaniem się do regulaminu. Myślę, że takie postępowanie może też przyciągać ludzi, którzy najzwyczajniej mają dosyć braku kultury na innych forach.

12. Obchodzimy właśnie drugie urodziny. Czego życzysz pozostałym członkom ekipy fifam.info i wszystkim czytelnikom?

– Przede wszystkim życzę Wam siły i wytrwałości w swoich działaniach. Czytelnikom życzę zadowolenia z korzystania z serwisu.