Trochę nowych szczegółów odnośnie FIFAM11

fifam11

fifam11Tuż przed światową premierą gry przemówił jeden z głównych projektantów gry, Gerald Köhler. W swoim wpisie blogowym podał kilka nowości, jakie zobaczymy w najnowszej odsłonie gry FIFA Manager 11. Co prawda z niektórymi z nich mieliśmy okazję się już zapoznać po przetestowaniu wersji demo, jednak warto odnotować detale przekazane przez jednego z twórców gry.

W oknie wyboru poziomu trudności dodano opcję „Finansowe negocjacje z zarządem”. Co więcej dodano również możliwośś\ć ustalenia poziomu trudności dla wszystkich sekcji dzięki jednemu kliknięciu myszką.

Kolejną nowością są nowe filmy video wykorzystywane podczas prezentacji meczów derbowych. Ponadto specjalny plik umożliwi graczowi dodawanie nazw dla dodatkowych derbów oraz odpowiednich klubów.

W edytorze koszulek możemy zauważyć numery koszulek oraz loga klubów na wizerunkach 3D zawodników.

Liczba chorób oraz kontuzji została podwojona. Dodano choroby zakaźne takie jak grypa. Zawodnicy mogą w ten sposób zarażać się nawzajem.

Wiele zmian wprowadzono w obrębie skrzynki mailowej. Wiele wiadomości zawierać będzie bezpośrednie linki do odpowiednich miejsc pracy, dodano również nowe typy wiadomości np. „zawodnik dostał pozwolenie na pracę”.

Dodano opcję automatycznego zorganizowania przygotowań przedsezonowych. Dzięki temu nasz asystent zajmie się organizacją meczów towarzyskich, a także wyborem miejsca na obóz treningowy.

Wiele zmian dotknęło również rynku transferowego. Ulepszenia widoczne są w ponad 22 miejscach w ramach tej sekcji. Zarząd może kwestionować dziwne lub też nieudane transfery; dodano nową funkcję „Znajdź podobnych zawodników”, która ułatwia np. poszukiwanie nowego piłkarza w miejsce sprzedanego; wypożyczenia mogą od teraz trwać kilka lat. To tylko niektóre ulepszenia w zakresie rynku transferowego.

Powiązanie strony internetowej z rynkiem transferowym zostało wzmocnione. Od teraz serwis internetowy będzie reagował bardziej szczegółowo oraz dokładnie na decyzje podjęte przez managera.

W dziale „Łowców talentów” możemy teraz nieprzerwanie obserwować dowolny zespół.

W sekcji finansowej dodano nowy ekran podsumowujący wszystkie przychody i wydatki w bardzo szczegółowy sposób.

Dodano możliwość stworzenia wizerunku 3D własnego managera.

Wprowadzono zmiany również do trybu tekstowego. Raport pomeczowy zawiera teraz bardziej szczegółowe dane dotyczące strzelonych goli. Wskazówki i sugestie twojego asystenta są teraz widoczne bezpośrednio w tekście, nie musisz już zatem spoglądać w lewo aby dostrzec jego porady.

Wprowadzono limit 25 zawodników dla angielskiej Premier League, w tym minimum 8 wychowanków.

Za każdym razem kiedy zawodnik mający mniej niż 26 lat osiągnie nowy poziom doświadczenia od czasu ostatnich wzlotów i upadków, może dojść do nowego oszacowania jego talentu. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w przerwie zimowej lub na początku sezonu. Podstawowe prawdopodobieństwo wzrostu lub spadku talentu określone jest poniższą tabelą. Rzeczywiste prawdopodobieństwa są określone przez oceny z poprzednich spotkań.

Obecny poziom          Prawdop. wzrostu talentu (+1)          Prawdop. spadku talentu (-1)
1                                    0                                                               50
2                                    2                                                               40
3                                    5                                                               35
4                                    7                                                               25
5                                    9                                                               20
6                                    11                                                             15
7                                    13                                                             10
8                                    15                                                              5
9                                    17                                                              2
10                                  20                                                              0

Wzrost talentu ma miejsce tylko wtedy gdy zawodnik został oceniony w co najmniej 30% meczach pierwszego składu w ostatniej połowie sezonu. Prawdopodobieństwo podstawowe jest mnożone przez iloraz średniej oceny oraz liczby 10 (francuski system oceny). Na przykład, zawodnik z talentem 1 i średnią oceną na poziomie 15 ma prawdopodobieństwo wzrostu talentu (+1) na poziomie 50*1,5. Prawdopodobieństwo jest zmniejszane o połowę dla zawodników rezerw.

Spadek talentu może się zdarzyć tylko wtedy gdy zawodnik zagrał w 3-10 meczach.