List otwarty

stop

stopPiszę do Was w ten czarny dla naszej sceny dzień, prosząc o wsparcie i pomoc w rozwiązaniu nieprzyjemnego dla naszej redakcji problemu. Nasza strona od ponad 2,5 roku dostarcza sympatykom serii FIFA Manager dodatków, modyfikacji i uaktualnień do tego tytułu. Staramy się aktywnie wspierać Was w pokonywaniu problemów technicznych jakie napotykacie podczas instalowania i grania w produkt studia Bright Future. Często zwracacie się do nas, ponieważ osoby, które powinny Wam pomóc z racji otrzymania pieniędzy z tytułu sprzedanej gry nie orientują się w podstawowych zagadnieniach gry. Specjalnie dla Was inwestujemy nasz czas oraz pieniądze w umilenie Wam czasu i sprawienie, by gra była atrakcyjna i jak najbardziej realna.

Niestety nadszedł czas, w którym to My potrzebujemy Waszej pomocy. Jak zapewne wiecie od kilku tygodni uruchomiliśmy w naszym serwisie usługę Gold-Club, która oferuje Wam rozszerzenie standardowego konta w naszym serwisie, a nam pozyskanie środków na utrzymanie naszych serwerów. Niestety rosnące zainteresowanie naszymi dodatkami wciąż wymuszają na nas rozbudowę naszego zaplecza technicznego. Zwróciliśmy się z prośbą o pomoc w hostowaniu naszych największych dodatków wydawcę gry, jednak otrzymana odpowiedź była negatywna.

Wybierając pomiędzy przeniesieniem plików na zewnętrzne serwery (też platne), a rozpoczęciem pobierania opłat za transfer niektórych plików, postanowiliśmy wybrać to drugie rozwiązanie. Okazuję się jednak, że według producenta gry takie działanie powoduje jego straty i złamanie prawa. Tak to już jest, że potentaci rynku portali gier komputerowych mogą pobierać opłaty za pobieranie plików, a malutkie serwisy prowadzone przez fanów łamią prawo takim działanie. Tak, dwa lata kosztem statystyk walczyliśmy z użytkownikami posiadającymi nielegalne oprogramowanie, fundowaliśmy z własnej kieszeni nowe gry i oddawaliśmy nasze stare, wszystko w ramach dobrych relacji z twórcami.

Każdego roku nasze dodatki były pobierane dziesiątki jeżeli nie setki tysięcy razy, wymuszając na nas, aż pięciokrotne powiększanie serwera. Dziś jesteśmy nazywani przestępcami za to, że zbieramy środki na nasze funkcjonowanie. Najtragiczniejsze w tej historii jest fakt, że te słowa wypowiadają ludzkie, którzy od kilku lat wymagają od nas graczy coraz większych pieniędzy za swoje dzieło, które na ironie jest z każdym kolejnym wydaniem są gorsze od poprzedniego. Okradamy firmę, która na rynek niemiecki wypuszcza grę ze znacznie bardziej rozbudowaną niż na pozostałe kraje, oczywiście w tej samej cenie. Oczywiście zgodnie z poleceniem likwidujemy nasz Gold-Club, jednoczesnie prosimy Was o wsparcie i wyrozumiałość w ciągu najjbliższych kilku tygodni.

Pozdrawiam
Bartosz Kiewra