FIFA Manager 12 – nowe fakty

fifam12

fifam12Gerald Köhler, Główny projektant gry FIFA Manager ujawnił dzisiaj kolejne nowiny dotyczące nadchodzącej odsłony gry. Co prawda premiera „dwunastki” jeszcze daleko przed nami, jednak producenci gry podali kilka nowych szczegółów dotyczących prac nad kolejnym wydaniem FIFA Managera.
   
Rynek transferowy oraz Budynki klubowe to obszary, na które położono główny nacisk w zeszłym tygodniu. To właśnie na tych dwóch elementach rozgrywki producenci byli ostatnio najbardziej skupieni. Jak twierdzi Gerald pierwsze dwa budynki są już gotowe, aktualna uwaga zespołu deweloperskiego skupiona jest na mapie oraz nowym centrum klubowym. Zespół odpowiedzialny za udoskonalanie trybu 3D również poczynił pewne postępy, ich prace aktualnie koncentrują się wokół starych oraz nowych animacji piłkarzy.

Sprecyzowany został już również layout gry, graficy z Bright Future rozpoczęli prace nad przebudową pierwszych ekranów, co więcej zaprojektowano i wdrożono również nowe screeny; pierwszy z nich dotyczy działu sponsorów, który jest jednym z podobszarów kwestii finansów uważanej za jeden z kluczowych obszarów w FIFA Manager 12.

Stworzono również nowe wzory herbów generowanych, aktualnie mamy do dyspozycji 130 nowych kształtów, każdy z nich w 24 różnych kolorach.

Co więcej ukończono w tym tygodniu projekt Życia Prywatnego, który jak zastrzega Gerald stanowi tylko niewielką część rozwoju gry FIFA Manager 12. Na tym etapie producenci gry nie mogą składać żadnych obietnic, aczkolwiek jak przekonuje Główny projektant gry mają oni na uwadze najczęściej powtarzające się życzenia fanów dotyczące tego aspektu gry (np. rynek akcji skupiający się głównie na akcjach klubowych). Podobnie jak aktualna edycja gry, FIFA Manager 12 będzie oferowała obszar Życia Prywatnego jako funkcję opcjonalną, którą będziemy mogli wyłączyć na początku rozgrywki.

Kolejna wzmianka Gerlada dotyczy zmian tekstowych – tryb tekstowy zyskał nowe linijki tekstu, rozszerzono również teksty miast.

Zmiany nie ominą też edytora gry, a podyktowane jest to wprowadzaniem nowych funkcji oraz ich przystosowaniem.

Niestety nie doczekaliśmy się dzisiaj obszerniejszych informacji odnośnie trzeciej oficjalnej łatki do gry FIFA Manager 11, poza informacją, iż Update 3 przechodzi aktualnie fazę testów. Na dokładną listę zmian jakie powyższa łątka wprowadza musimy jeszcze poczekać, zgodnie z zapowiedziami Gerlada zostanie ona opublikowana jeszcze przed wydaniem patcha.