FIFA Manager 12 – półmetek

fifam12

fifam12Prace nad nadchodzącą wersją gry FIFA Manager oznaczoną numerkiem 12 osiągnęły półmetek, a odpowiednia wersja build została ukończona pod koniec marca – takimi słowami przywitał nas Gerald Köhler w pierwszym majowym wpisie blogowym.
   
Potwierdził on, że ukończone zostały prace nad największymi obszarami gry, na które składają się w tym roku: życie prywatne, rynek transferowy, sponsorzy oraz nowe budynki klubowe. Gerald podkreślił jednocześnie, iż ostatni wymieniony element rozgrywki wymaga jeszcze pewnych implementacji wizualnych, które będą jeszcze dopracowywane przez kilka nadchodzących miesięcy.

Nadal trwają prace nad trybem 3D oraz sekcją finansów. Ponadto rozpoczęto prace nad trybem tekstowym oraz treningiem. Jeśli chodzi o tryb tekstowy, główny nacisk początkowo położony był na edytor, który zyskał szereg nowych funkcji, dzięki czemu już teraz gotowy jest na nowe teksty. Praca nad nowymi tekstami już się rozpoczęła. Pierwszym krokiem dla programistów jest praca nad poprawą selekcji poszczególnych bloków tekstu oraz optymalnym wyborem zawodników.

Odnośnie treningu Gerald ujawnił tylko fakt, iż powróci koncepcja codziennego ustalania jednostek treningowych, znana ze starszych wersji gry.

Poczyniono również duże postępy w starszych obszarach gry. Nowe twarze managera oraz grafiki rodzinne zostały zaprojektowane oraz wdrożone. Zreorganizowano też wydarzenia, rozpisując kilkaset nowych wariantów (celem jest osiągnięcie 1000 wariantów). Jakiś czas temu producenci przebudowali obiekty w życiu prywatnym. W chwili obecnej programiści planują zmienić mapy użyte w grze, ponieważ mają one już swoje lata.

Kolejnym obszarem do poprawy jest kalendarze, który nie był znacząco przebudowywany w ciągu ostatnich kilku lat. Dodano szereg nowych wydarzeń np. galę dobroczynności. W zakresie kalendarza skupiono się również na spotkaniach towarzyskich. Od teraz będzie możliwe zaproszenie dowolnej ilości zespołów (czasami płacąc odpowiednie honorarium). Programiści skoncentrowali się również na bardziej lokalnej selekcji sparingpartnerów (krajowych oraz zagranicznych), co sprawia że dobór zainteresowanych sparingpartnerów będzie bardziej realistyczny. Jeśli prowadzisz Stuttgart będziesz miał częściej do wyboru rywali ze Szwajcarii lub Francji, jeśli grasz Kolonią to ekipy z Belgii oraz Holandii będą pukać do Twoich drzwi, drużyny z Hamburga będą grały sparingi kontrolne raczej z drużynami z Dani itd.

Na zakończenie wpisu blogowego Gerald odniósł się do inicjatywy „Twoja Funkcja”. Zgodnie z życzeniami ze strony fanów wprowadzono opcję „Natychmiastowych obliczeń”, która w swojej rundzie nie zdołała wygrać rywalizacji. Kolejną funkcją, która dostała drugą szansę jest opcja „Zdarzenia losowe, które wpływają na cechy charakteru i pewne umiejętności zawodnika”, która mierzy się z innymi propozycjami fanowskimi w rundzie siódmej.