Aktualizacja bazy danych do FIFAM11

database_update

database_updateNa oficjalne stronie gry została udostępniona aktualizacja bazy danych przeznaczona do aktualnej wersji gry FIFA Manager 11. Patch dodaje do rozgrywki wielu nowych piłkarzy, poprawia balans poszczególnych atrybutów zawodników, a także uwzględnia ostatnie transfery oraz wypożyczenia.

PONAD 25 000 MODYFIKACJI

Od momentu opublikowania trzeciej oficjalnej łatki wiele zmieniło się w ligach światowych, zarówno tych bardziej i mniej znanych. Z tegoż powodu producenci gry zdecydowali się wydać dodatkową aktualizację bazy danych.

Dostosowanie poziomów zawodników

Jedną z najważniejszych części powyższej aktualizacji bazy danych było dostosowanie poziomów zawodników, tak aby jak najbardziej odzwierciedlały obecny przebieg sezonu w rzeczywistych rozgrywkach (stan bazy danych z dnia 19/04), szczególnie druga część sezonu miała wpływ na proces dostosowania poziomów zawodników. Główne prace w tym zakresie koncentrowały się na ligach udostępnionych w funkcji Live Season.

Jeszcze więcej zawodników

Po zainstalowaniu powyższej aktualizacji zyskujemy w sumie 41 225 prawdziwych zawodników w edytorze, co stanowi około 300 piłkarzy więcej niż po zainstalowaniu Update 3. Główne prace i tutaj koncentrowały się wokół lig udostępnionych w opcji Live Season.

Balansowanie na skalę światową

Zbalansowano ponadto poszczególne umiejętności graczy na poziomie międzynarodowym. W tym celu sprawdzono czy poziom poszczególnego atrybutu piłkarza pasuje do poziomu ogólnego zawodnika. Jako przykład podać można zawodnika z ogólnym poziomem 60 oraz z atrybutem dryblingu na poziomie 89 – takie sytuacje należą już do przeszłości, zawodnicy nie będą już wykazywać takich rozbieżności w poziomach!

Transfery oraz wypożyczenia

Aktualizacja bazy danych obejmuje 320 nowych transferów oraz 64 nowe wypożyczenia. Za przykład transferu posłużyć może Sylvain Marveaux, który po sezonie przejdzie z FC Stade Rennes do Liverpoolu. Przykładem wypożyczenia jest Evaeverson Lemos da Silva znany jako Brandão, który w przyszłości opuści swój obecny klub Olympique Marseille i dołączy do Cruzeiro E. C.

Talenty

Poza powyższymi zmianami producenci gry dokonali również rewizji talentów zawodników z  przedziału od 2 do 6. Sprawdzono ogólne poziomy takich zawodników i porównano je z ich talentami. W ten sposób producenci mogli stworzyć bardziej jednolity oraz odpowiedni opis zawodnika w edytorze, a co za tym idzie i w rzeczywistej grze.

Debiutanci

Aktualizacja bazy danych dodaje do gry również wielu nowych zawodników. Jako przykład podać można dwóch zawodników z niższych lig niemieckich: Tom Weilandt (FC Hansa Rostock) oraz Jannik Sommer (Kickers Offenbach). W ten sposób producenci gry chcieli zaznaczyć, iż nie koncentrują się tylko na największych klubach takich jak Manchester United, Barcelona oraz Borussia Dortmund.

Aktualizację bazy danych możecie pobrać z naszej strony z tego miejsca.