Piłkarska rewolucja trwa już cztery lata!

new_oficjal_site

new_oficjal_site
Darmowe rozgrywki piłkarskie amatorów.

17 września 2007 roku założone zostały ogólnopolskie rozgrywki piłkarskich amatorów – Playarena. W tym czasie, rozgrywki stały się największą tego typu inicjatywą w Europie: bierze w nich udział już ponad 60 000 zawodników..

Ponad 20 000 rozegranych meczów, 60 000 zarejestrowanych zawodników, niemal 130 lig na terenie całej Polski – takim wynikiem mogą pochwalić się rozgrywki Playarena. To fenomen nie tylko na skalę kraju, ale i Europy. Podobnej inicjatywy nie ma w żadnym innym kraju Starego Kontynentu.

– Pomysł narodził się… z potrzeby – przyznaje Wojciech Dudek, jeden z założycieli rozgrywek – Przyjechaliśmy na studia do Wrocławia i nie mogliśmy znaleźć partnerów do gry w piłkę. Postanowiliśmy więc stworzyć portal, który mógłby nam w tym pomóc.

Wyniki Playarena.pl przerosły wszelkie oczekiwania jego pomysłodawców. Na stronie rozgrywek szybko zaczęli rejestrować się chętni do gry amatorzy. Powstawały drużyny i miejskie ligi. Okazało się, że Polskę można zarazić piłkarską gorączką.

Granie w naszych ligach jest całkowicie darmowe, a by się do nich zapisać wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej – wyjaśnia fenomen rozgrywek Dudek.

Jak to wygląda w praktyce? Drużyny grają gdzie chcą i kiedy chcą. Najczęściej – na lokalnych Orlikach. Na boisku nie ma sędziów, sporne sytuacje drużyny rozstrzygają zgodnie z duchem fair play. Wynik meczu wpisywany jest później na stronie Playarena, a zaakceptować muszą go kapitanowie obu drużyn.

Oprócz miejskich lig, co roku rozgrywane są Mistrzostwa Polski Playarena. W finałach 2011 wzięły udział 32 najlepsze drużyny z całego kraju: mistrzem Polski Playarena została drużyna Spartan Leśnica. O poziomie rozgrywek świadczy niespodziewane wyróżnienie, jakie spotkało dwóch najlepszych zawodników turnieju. Obserwujący turniej Stefan Majewski, zaprosił Bartłomieja Szamotulskiego i Daniela Szczytowicza na zgrupowanie kadry U-21.

Więcej informacji na temat inicjatywy znaleźć można na stronie www.playarena.pl