FIFAM12 – zmiany w trybie 3D

fifam12

fifam12Dla wielu fanów serii TCM/FIFA Manager tryb 3D to jeden z najważniejszych, o ile nie najważniejszy obszar gry. Od kilku wydań gry tryb ten ulegał systematycznej deprecjacji, która zdaniem programistów z Bright Future ma być właśnie teraz zastopowana. Co więcej , zgodnie z zapowiedziami, negatywny trend ma ulec odwróceniu, a sam tryb 3D ma być o niebo lepszy w grze FIFA Manager 12 w porównaniu do poprzednich wydań. Poniżej zamieszczamy listę zmian jakich dokonano w trybie 3D w tegorocznej edycji gry:
   
Sztuczna inteligencja zawodników została całkowicie zmodyfikowana

– całkowicie zmodyfikowano zachowania poszczególnych zawodników w oparciu o ich umiejętności i atrybuty, każdy punkt umiejętności ma teraz wpływ na rozgrywkę
– bardziej realistyczna gra drużyny, obrońcy współpracują ze sobą znacznie lepiej
– bardziej realistyczne decyzje taktyczne podejmowane przez menadżerów sterowanych przez komputer, zmiany dotyczą również poleceń indywidualnych oraz zmian zawodników (co prowadzi do wyższego poziomu trudności we wszystkich trybach meczowych)

Umiejętności zawodników

– poszczególne umiejętności każdego piłkarza są teraz bardziej widoczne (każdy punkt umiejętności ma wpływ na to, czy przeprowadzona akcja będzie zła, przeciętna, dobra, czy bardzo dobra)
– Forma Dnia: nie jest już możliwa gra w oparciu tylko o liczby, gdyż teraz piłkarz może zagrać lepiej lub gorzej w zależności o jego formy w danym dniu (co jest ukryte). Oznacza to, iż musisz oglądać tryb 3D, aby dostrzec czy dany zawodnik należycie wywiązuje się ze swoich obowiązków czy też nie.
   
Interfejs użytkownika w trybie 3D

– pełna kontrola oraz doskonały przegląd wszystkich opcji dzięki nowemu systemowi radialnego menu
– Dla drużyny: nastawienie taktyczne (ofensywne, neutralne, defensywne), polecenia taktyczne dla formacji ataku, pomocy oraz obrony, okrzyki menadżera
– Dla zawodników: informacje zawodnika wraz ze statystykami oraz umiejętnościami właściwymi dla danej pozycji, zmiany, korytarze biegu, krycie rywala, wszystkie polecenia indywidualne oraz taktyczne

Prezentacja trybu 3D

– prezentacja różnych statystyk w czasie oraz po meczu, poprzez dynamiczne wyświetlanie ich na boisku

Tyle teorii, a co z praktyką? Jak na razie na forach przeważają pozytywne komentarze, gracze zauważają pewien postęp. A jakie są Wasze odczucia? Jeśli gracie już w pełną wersję podzielcie się własnymi opiniami na ten temat. Warto zaznaczyć, iż tryb 3D w wersji full jest prawdopodobnie nieco inny niż w demie, kilku userów zwróciło na ten fakt uwagę na oficjalnym forum gry. Co więcej twierdzą, że tryb ten w wersji finalnej jest jeszcze lepszy. Czy mają rację? Dzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach do tego newsa lub na naszym forum.