Twoja Funkcja w FIFA Manager 13

fifam12

fifam12Kampania “Twoja Funkcja” zainicjowana w 2011 roku okazała się wielkim sukcesem studia BF oraz społeczności FIFAM. Ponad 7.500 głosów oraz blisko 500 sugestii funkcji oraz dużo pozytywnych komentarzy, zadecydowało o kontynuowaniu tej akcji w tym roku. Składając swoją propozycje staniesz się częścią zespołu tworzącego FIFA Manager 13. Sam proces będzie przebiegał tak samo jak w zeszłym roku czyli składał się będzie z trzech etapów, które przedstawiamy poniżej.

Etap 1: Zbieranie Twoich życzeń
Na oficjalnym forum gry został otwarty „Wątek życzeń” w którym można zamieścić swoje sugestie. Idealne w tym wypadku są małe i średniej wielkości funkcje lub usprawnienia. Poniżej przykładowe funkcje z poprzedniej edycji dla lepszego zrozumienia:

A) Większe zróżnicowanie w dziale “Zespół dnia”
Obecnie „Zespół dnia” zawsze używa systemu 4-4-2. Powinno być to bardziej zróżnicowane i obejmować również system 3-4-3 lub 3-5-2.

B) Zatrzymywanie „Krótkiej listy”
Kiedy menedżer zmienia kluby, dostaje możliwość zatrzymania swojej krótkiej listy. Akcja taka musi być potwierdzone w wyskakującym oknie natychmiast po przeprowadzce do nowego klubu.

C) Data na krótkiej liście
Na krótkiej liście wyświetlana jest data, kiedy zawodnik się na niej znalazł. Dzięki temu łatwiejsze staje się usunięcie zawodnika, którym nie jesteśmy już zainteresowani.

Krok 2: Głosowanie
W każdej rundzie studio BF wybierać będzie pięć funkcji, zamieszczonych w wątku życzeń i podawać je pod głosowanie na stronie. Funkcja która otrzyma największą ilość głosów zostanie zaprogramowana i zaimpletowana w grę. Autor funkcji, która znajdzie się w grze FIFA Manager 13 otrzyma w wkrótce po premierze otrzyma fanowską paczkę oraz egzemplarz gry.

Krok 3: Programowanie
Bezpośrednio po zakończeniu ankiety rozpoczynają się prace nad dodaniem wygranej funkcji. W odpowiednim wątku opublikowanym na forum gry na bieżąco będziemy informowani o pracach i screenach po dodaniu jej do gry. Pomysłodawca danej funkcji ma szansę ustosunkowania się do tych screnów i towarzyszyć całemu procesowi impletowania funkcji od początku.

Swoje propozycje możecie składać na oficjalnym forum pod tym adresem lub w naszym ojczystym języku na forum. Najlepsze propozycje przetłumaczymy i dodamy w waszym imieniu.