FIFA 14 na konsole nowej generacji ujawniona

fifam13_okladka_eng

fifam13_okladka_engPodczas wczorajszej konferencji na targach E3 Electronic Arts zaprezentowało grę FIFA 14 na konsole nowej generacji – Xbox One i Playstation 4. W oczekiwaniu na inforamcję o FIFA Manager 14 warto zapoznać się z najnowszą produkcją EA Sports.

W nowej edycji najpopularniejszej gry sportowej na świecie gracze będą myśleć i zachowywać się jak prawdziwi piłkarze światowej klasy, zaś stadiony będą tętniły życiem jak podczas prawdziwych zmagań piłkarskich. Grę będzie napędzał nowy silnik EA SPORTS™ IGNITE, który łączy w sobie wiele nowatorskich technologii, taich jak renderowanie postaci i obiektów, fizykę generowaną w czasie rzeczywistym, animację, inteligencję zawodników, motorykę i systemy online. Dzięki temu FIFA 14 przeniesie rozgrywkę na nowy poziom.

Piłkarze w FIFA 14 cechować się będą inteligencją zbliżoną do ludzkiej, dzięki czemu będą mogli podejmować złożone decyzje. Silnik EA SPORTS IGNITE dokonuje 4 razy więcej obliczeń na sekundę w porównaniu do silników na konsole poprzedniej generacji, nadając zawodnikom cechy takie jak Instynkt Zawodowca, czyli reakcje i instynkty zbliżone do ludzkich.

Przełom w inteligencji zawodników zbiega się z realistycznymi ruchami na boisku. W grze FIFA 14 każdy krok ma znaczenie ponieważ funkcja Precyzyjny ruch dodaje dynamizmu i realizmu do poruszania się zawodników. Zawodnicy są bardziej zwinni, bardziej sprawni i poruszają się niczym prawdziwi piłkarze. Precyzja ruchu zupełnie odmienia rozgrywkę. Dodatkowo w grze znajdą się Elitarne umiejętności najlepszych światowych piłkarzy – pojawią się nowe animacje, w tym przyjmowanie piłki w sprincie i nagłe obroty miniętych obrońców.

Wideo prezentujące grę FIFA 14 na konsoli Xbox One można obejrzeć tutaj: http://youtu.be/pvuZ7lYJUyw

FIFA 14 będzie cechowała się niespotykaną dotąd dokładnością obrazu, a świat wewnętrz stadionów ożyje z trójwymiarowymi kibicami oraz dynamicznymi reakcjami przy linii bocznej boisk. Co więcej, przebieg spotkania będzie teraz na bieżąco wpływał na atmosferę na stadionie. Sami piłkarze będą również bardziej świadomi rezultatu meczu i upływającego czasu – jeżeli zbliża się końcowy gwizdek, a do zwycięstwa potrzebny jest jeszcze jeden gol, będą oni szybciej podbiegać, aby wykonać rzut z autu lub rożny.

Świat oparty o nowy silnik EA SPORTS IGNITE będzie żywy i dynamiczny, zmieniając sposób w jaki gracze doświadczają gier na konsolach nowej generacji. Pozwalać będzie na czerpanie doświadczeń zbliżonych do autentycznych doznań ze stadionów i aren sportowych.

FIFA 14 na konsole nowej generacji Xbox One oraz PlayStation 4 zostanie wydana na przestrzeni najbliższych 12 miesięcy.

Gra FIFA 14 zostanie wydana również na platformy Xbox 360, PlayStation 3, PC, Nintendo Wii, Nintendo 3DS, PlayStation Vita, PlayStation2 oraz PSP w dniu 26 września br.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo, prezentującym nowy silnik EA SPORTS IGNITE na konsoli Xbox One. http://www.youtube.com/watch?v=JxE5MaKuCEc

Więcej informacji o grze FIFA 14 znajduje się na stronie www.easports.com/fifa