Twarze 2D bez tajemnic

4

Twój ulubiony zawodnik nie ma twarzy 2D? Twoja nowa gwiazda ukrywa przed Tobą swoje oblicze? Twarz zaproponowana przez EA Ci nie odpowiada? Już teraz sam możesz to zmienić!! W tym poradniku poprowadzę cię przez cały proces tworzenia twarzy 2D który będzie poprawnie wyświetlany w grze.

Ważne:
Każda twarz musi mieć rozmiar 160×160, być zapisana w formacie *.tga oraz z odpowiednią nazwą.
Plik musi zostać zapisany w folderze: FIFA MANAGER > user > picture

Podczas wykonywania tego poradnika, posłużę się twarzą Marka Zieńczuka

Krok pierwszy:
Gdy wybierzemy już zawodnika, któremu chcemy zrobić twarz 2D (w moim przypadku Marek Zieńczuk), wchodzimy na http://images.google.pl/ i wpisujemy imię i nazwisko szukanego zawodnika (Gdy jest to zawodnik mało znany można dopisać klub lub reprezentacje, w której występuje). Szukamy zdjęcia, na którym twarz jest najbardziej widoczna.

Krok drugi:
Otwieramy zapisane zdjęcie w programie graficznym. Ja używam Photoshopa. Z wybranego zdjęcia wycinamy kwadrat (lub coś w tym stylu ;)) i naciskamy Ctrl+C(czyli kopiujemy zaznaczony obszar).

Krok trzeci:
Zamykamy otwarte zdjęcia i wchodzimy w plik->nowy. Program sam rozpozna wymiary skopiowanego obszaru. Jeżeli nie udało się wam wyciąć kwadratu. Mniejszy wymiar powiększanie, tak żeby szerokość była równa wysokości. Tło wybieracie przezroczyste.

Krok czwarty:
Wklejamy zaznaczony obszar ze schowka. Wybieramy magiczną różdżkę. Używając opcji Dodaj do zaznaczenia usuwamy kolejne elementy tła. Gdy zdarzy się nam tak, że zaznaczony fragment zahacza o twarz, możemy użyć gumki. Gdy będziemy mieli zaznaczone odpowiednio duże elementy tła możemy użyć klawisza Delete by pozbyć się tła.

Krok piąty:
Teraz wchodzimy w obrazek->wielkość obrazka i podajemy wymiary. Szerokość 160 Wysokość 160 pikseli.

Krok szósty:
Odpowiedni rozmiar już jest, teraz trzeba się pozbyć tła. Używamy znów magicznej różdżki. Zaznaczamy tło. Klikamy PPM i wybieramy Zaznacz odwrotnie , a następnie wciskamy klawisz Q Tło zaznaczyło Ci się na różowo? Jeśli tak możesz przejść do kolejnego kroku.

Krok siódmy:
Mamy już przygotowaną twarz 2D, wypadałoby ją zapisać. Ważne, żeby zrobić to z odpowiednią nazwą. Wchodzimy do edytora gry, odnajdujemy zawodnika, któremu właśnie zrobiliśmy twarz i sprawdzamy nazwę. Następnie wchodzimy w plik->zapisz jako i uzupełniamy jak na obrazku poniżej.