Własne przyśpiewki w trybie 3D

10

Kibice to niezwykle ważny element rozgrywek czy to ligowych, kontynentalnych czy międzynarodowych. Od nich nie tylko kluby otrzymują pieniądze za bilety i za jakieś produkty klubowe, co najważniejsze kluby(piłkarze) otrzymują ogromne wsparcie podczas meczów. Mówi się iż kibice to dwunasty zawodnik dla gospodarzy przez co teorytycznie łatwiej się gra na własnym stadionie. W FifaM przyśpiewki nie występują za często(oryginalne przyśpiewki słyszałem chyba z 4-5, fakt dużo nie gram w FifaM. Przyśpiewki do FifaM robi się bardzo łatwo.

Otóż najpierw trzeba oczywiście znaleźć przyśpiewki;] np. na youtube.com lub jak się uda na forach kibiców danego klubu.

1. Do pobrania przyśpiewek z youtube.com i innych takich stron do multimedii przyda nam się program np. Vixy converter(w tym wypadku są dwie wersje – www i program), ewentualnie w folderze Cache4 (u mnie to C:\Documents and Settings\Laionik\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile\cache4 jedyne co może się zmienić to user i nazwa programu[na czerwono]). W tym folderze plik będzie gdy filmik cały się załaduje na komputer (na youtube.com to widać gdy pasek odtwarzania zrobi się cały na czerwono).

2. Następnie należy dany plik przekonwertować (przerobić) na plik .wav. Programy dzięki, którym uda nam się to zrobić są np. Audacity, lub Easy cd-da Extractor(nie muszą być koniecznie te same wersje co w linkach)

3. Następnie pliki (już przekonwerterowane) należy odpowiednio nazwać. Nazwa pliku musi wyglądać tak –> skrót(4 litery- sprawdź w edytorze)01(itd. musi być dwucyfrowa liczba, ważne by były kolejno).wav. Do masowej zmiany nazw można użyć programu –> Ant renamer.

4. Po przekonwerterowaniu i zmiany nazwy plików (przypominam pliki są nadal w formacie .wav) należy je wrzucić do folderu FIFAM08\teamChants w Moich Dokumentach.

5. Po umieszczeniu plików w danym folderze należy uruchomić grę. Gra zatrzyma się w momencie gdy będzie prosić o naciśnięcie klawisza. Pewnie będziecie myśleć, że gra się zacięła a kursor chodzi? Nic bardziej mylnego. Gra w tym czasie będzie samoczynnie przekonwerterowywać pliki .wav na .str.

6. Na koniec wystarczy usunąć pliki .wav z folderu teamChants (nie jest to konieczne)

7. Twoja drużyna jest wspomagana śpiewem fantastycznych kibiców.

Nie jestem pewien czy w ten sam sposób można zrobić przyśpiewki do starszych wersji bo do FifyM 08 robie jako pierwsze. Zresztą FifaM 08 to jedyna w jaką grałem.

Jest to mój pierwszy poradnik więc wszystkie błędy czy to językowe czy estetyczne a nawet błędy w wykonywaniu przyśpiewek (tych ostatnich na 100% nie ma 😆 ) proszę zgłaszać. (Jeżeli będą konieczne zdjęcia proszę napisać na PW)

Mam nadzieję, że się przyda ten poradnik;]