Nowe fakty dotyczące FIFA Manager 10

brightfuture

Jak zapowiadają autorzy gry, klika zmian kosmetycznych dotknie trybu 3D. Przede wszystkim w najnowszej odsłonie FIFAM możliwe będzie pominięcie tzw. cut – scenek (np. celebracja po golu, żółte kartki itp.) lewym przyciskiem myszy. Powtórki sytuacji które miały miejsce kilkanaście minut przed aktualnymi wydarzeniami zostaną zlikwidowane, pozostaną tylko powtórki akcji bieżących. Dzięki tej zmianie unikniemy konieczności oglądania powtórek sytuacji nie mających nic wspólnego z bieżącymi akcjami. Ponadto przyciski taktyczne po prawej części ekranu staną się rozjaśnione, jeśli gracz nie dokona żadnych zmian.

Pewne ulepszenia zostaną dokonane również w komentarzu w trybie 3D. Na razie jednak autorzy nie podają szczegółów na ten temat.

Poznaliśmy natomiast pierwsze zmiany w Treningu, jakże ważnym elemencie gry. Jednym kliknięciem myszy będziemy w stanie przyporządkować określone cele treningowe poszczególnym formacjom (obrońcom, pomocnikom i napastnikom). Dzięki temu będziemy mogli np. nakazać wszystkim naszym obrońcom trenować “główkowanie”, bez konieczności klikania na każdego obrońcę z osobna. Co więcej w obrębie Treningu zostaną poprawione efekty “pracy zespołowej”, charakterystyka ta zostanie również połączona z różnymi rodzajami taktyk. Ponadto wskaźnik “pracy zespołowej” ma być widoczny na ekranie pierwszego składu.

Sekcja rozbudowy stadionu zostanie wzbogacona o funkcję uproszczonego edytora, dzięki któremu szczególnie ci mniej doświadczeni gracze będą mogli rozbudować własny obiekt zaledwie kilkoma kliknięciami myszy.

Ostatnia porcja informacji dotyczy “Galerii Sław”. Na samym początku gry, w oparciu o bazę danych, zostanie dokonana wstępna selekcja graczy wytypowanych do “Galerii Sław”.

To wszystkie informacje jakie w tym momencie mamy Wam do przekazania. Jak tylko pojawią się nowe fakty dotyczące FIFAM10 od razu Was o nich poinformujemy.