FIFA Manager 10 – „okrzyki managera”, flagi 3D, herby, notatnik

brightfuture
Zacznijmy od funkcji, która powraca do łask w grze FIFA Manager. Wspominaliśmy już we wcześniejszym newsie, że funkcja „okrzyków managera” zostanie ponownie zaimplementowana do gry. Dzisiaj wiadomo, że opcja ta ukończona jest w 70% dla trybu 3D, natomiast prace nad wprowadzeniem owej funkcji do trybu tekstowego dopiero się rozpoczęły. Aby skorzystać z tej funkcji wystarczy przycisnąć odpowiedni klawisz w trakcie meczu. Co więcej bardzo ciekawie zapowiada się możliwość wprowadzenia przez gracza własnego okrzyku go gry.
Zespół odpowiedzialny za powstanie gry FIFA Manager 10 pracuje również nad flagami 3D w edytorze. W najnowszej części FIFAM będziemy mieli dostępne trzy flagi dla każdego klubu, a osoby zajmujące się edycją gry będą mogli je dowolnie modyfikować poprzez proste skopiowanie nowych plików z odpowiednimi nazwami do właściwego katalogu. Flagi będą widoczne również na stadionach generowanych.
Twórcy gry postanowili również poszerzyć gamę proponowanych herbów w trybie „Załóż nowy klub”. Liczba szablonów została zwiększona z 16 do 56, co w połączeniu z różnymi kombinacjami kolorów daje łącznie nawet 1400 różnych herbów.
Jakiś czas temu pisaliśmy też o funkcji notatnika. Jak się dowiedzieliśmy będzie możliwe zintegrowanie go na stałe z systemem menu głównego. Wszelkie wpisy do notatnika razem z datą „Przypomnij mi” zostaną oznaczone odpowiednią ikoną w kalendarzu. Najechanie wskaźnikiem myszy na taką ikonę spowoduje wyświetlenie w ramce wszystkich wpisów w notatniku przeznaczonych dla danego dnia. Jeżeli dla konkretnego dnia przyporządkowany zostanie tylko jeden wpis będzie można go skasować.
Na koniec podajemy dwa drobne ulepszenia, będące wynikiem próśb ze strony społeczności gry. Po pierwsze możliwa będzie zmiana pseudonimu piłkarza w trakcie toczącej się rozgrywki. Nick ten będzie później użyty w różnego rodzaju tabelach. Po drugie wartość wyszkolenia taktycznego dla generowanych zawodników będzie ustalana przypadkowo. Natomiast osoby zajmujące się edycją gry będą mogli zmieniać tą wartość dowolnie w edytorze.