Internetowy Tygodnik Piłkarski Nr 03/2010

W dniu dzisiejszym jak w każdą środę ukazał się kolejny numer piłkarskiego tygodnika internetowego Swiatowapilka.pl. Po raz kolejny redakcja tygodnika uraczyła nas swoimi felietonami oraz stałymi rubrykami. Najlepszym wprowadzeniem do nowego numeru będą poniższe słowa od redaktora naczelnego. Zapraszam do lektury.

Drodzy czytelnicy!

To już ostatni numer w miesiącu styczniu. Objetościowo jest on troszkę mniejszy od pozostałych, ale to tylko jednorazowa niedyspozycja.

Tematem głównym numeru są Upadli Mistrzowie. Jest to zbiór historii 12 klubów, które kiedyś wygrywały mistrzostwa lub znaczyły wiele na krajowym podwórku, a teraz grają znacznie poniżej dawnych oczekiwań. Wybraliśmy dla Was po 6 klubów polskich i zagranicznych. Jak zwykle oferujemy Wam spora dawkę felietonów.

W tym numerze, cztery ciekawe teksty. Wraca Rubryka Madridisty! Po kilkutygodniowej przerwie na naszych łamach ponownie swoje opinie na temat ukochanego klubu przekazuje fan Królewskich. Tym razem tematem jest Kolonia holenderska, która powoli kończy swój żywot w hiszpańskim klubie.

Kolejny tekst z cyklu Coś poszło nie tak… to podsumowanie roku 2010 w wydaniu polskim. O polskiej piłce pisze również nasza Pani Redaktor. „Czy polscy kibice to masochiści?” to tekst godny uwagi.

Ostatni felieton, to tekst, który ja osobiście poznałem pod roboczym tytułem „prezesi”. Finalna nazwa to „O dwóch takich, których warto znać”. Zeljko Raznatović i Arkadij Hajdamak, to osoby, które zdaniem autora powinny być lepiej znane kibicom.

Oczywiście nie zabrakło naszych stałych cykli. Tym razem z powodu choroby autora nie będzie Hej, hej Premier League. W Oku na stadion zerkamy w stronę Londynu, na stadion Arsenalu, natomiast zawodnikiem numeru jest Ireneusz Jeleń.

Zapraszam do lektury!

Pozdrawiam
Redaktor naczelny
Piotr Sobolewski