Olympique Lyon – Bayern Monachium 2:2?

Czy taki wynik padnie dzisiaj  na Stade Gerland w rewanżowym spotkaniu półfinałowym Ligi Mistrzów? Wszystko wyjaśni się późnym wieczorem, a tymczasem chcielibyśmy Wam przedstawić ciekawy pomysł na jaki wpadli autorzy gry. Otóż postanowili oni przeprowadzić symulację tegoż spotkania w grze FIFA Manager 10. Dzisiejszy mecz zapowiada się bardzo interesująco. Czy Bayernowi uda się awansować do finału Ligi Mistrzów po 10 – letniej absencji, a może to Lyon będzie górą i zagra w tymże finale po raz pierwszy w historii? Rezultat symulacji przeprowadzonej w grze FIFA Manager 10 dał awans drużynie niemieckiej, a jak będzie w rzeczywistości…

Zanim zasiądziemy przed telewizorami i będziemy emocjonować się dzisiejszym meczem, wczytajmy się w przebieg spotkania symulowanego w grze:

Spotkanie nie osiągnęło jeszcze 2 minuty, a  Hugo Lloris, bramkarz gospodarzy musiał  wyciągać piłkę z siatki. Napastnik Bayernu, Mario Gomez zatańczył pomiędzy pomocnikami Lyonu, po czym oddał strzał. Piłka ostro skręciła w kierunku okienka bramki. To był bardzo ważny gol zdobyty na wyjeździe, którego ekipa francuska chciała uniknąć. W tym momencie gospodarzom do awansu potrzeba było trzech goli. Na bramkę Olympique odpowiedział w 5 minucie, Delgado zdecydował się na oddanie strzału z 19 metrów, jednak piłka minimalnie minęła bramkę. Do końca pierwszej części spotkania Bayern dominował na boisku, szanse z obydwu stron nie zmieniły wyniku spotkania. Po przerwie drużyna gości wyglądała jakby myślami pozostawała jeszcze w szatni. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Bastosa, Govou z trudnej pozycji oddał strzał głową i zdobył wyrównującego gola. Od tego momentu Lyon podkręcił tempo gry i zaatakował jeszcze mocniej. Gospodarze nieustannie atakowali bramkę rywala, jednak strzały Delgado czy też Lópeza zostały obronione przez Butta, który tego dnia nie okazywał żadnych oznak słabości. Po 25 minutach naporu ze strony gospodarzy, Chorwat Olic zdecydował się na strzał w kierunku bramki strzeżonej przez Llorisa. Bramkarz Lyonu nie potrafił stanowczo sparować strzału, co zaowocowało bramką dla drużyny niemieckiej. W rezultacie Olympique, aby awansować musiał strzelić aż trzy gole w 20 minutach, jakie pozostały do zakończenia spotkania. Do wyrównania doprowadził Makoun, jednak to wszystko na co było stać gospodarzy w dzisiejszym spotkaniu. Mecz obfitował w wiele okazji bramkowych z obydwu stron, okazał się porywającym widowiskiem, w efekcie drużyna z Monachium wywalczyła awans do wielkiego finału tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

W ten sposób przebiegło spotkanie wygenerowane w grze FIFA Manager 10. Dzisiejszego wieczoru będziemy mogli porównać symulację dokonaną na oficjalnej stronie gry, z rzeczywistym przebiegiem meczu. Powyższa symulacja została poparta kilkunastoma screenami, które można obejrzeć na Facebooku w dziale Galeria.