FIFA Manager 11 – gdzie zamówić pre-order?

fuusbalm11

fuusbalm11W czasach gdy kryzys nadal jest rzeczywistością (ale przy wersji 12 miejmy nadzieje mieć go za sobą) warto jest dobrze rozplanować najbliższe zakupy. A oczywiście dla naszej społeczności najważniejszy jest zakup kolejnej części naszej ulubionej gry. Jednym z najłatwiejszych sposobów na zamówienie sobie egzemplarza gry jest jego pre-order, czyli zamówienie złożone przed premierą. Specjalnie dla was, zrobiłem “research”, sprawdzając, gdzie ten pre-order jest najtańszy. Choć nie tylko.

Swoją wędrówkę po sklepach zacząłem od sklepu 3kropki. Jest to jeden z najbardziej znanych polskich sklepów internetowych z grami. Poszukiwania gry nie trwały długo. Gra kosztuje tam 115.99 zł. Natomiast koszty przesyłki wynosi 11.90zł, przy zamówieniu do 400zł. Tanio? Bardzo! Pre-ordery gier słyną z niesłychanych cen, tutaj mamy natomiast cenę bliską ceny premierowej.

A co z samym sklepem? Wszystkie gry kupuję właśnie tu. Dostawa przychodzi szybko, a ceny zawsze są niskie. Asortyment jest pokaźny, i kupić tu można niemal wszystkie gry pudełkowe. Polecam.

Kolejnym sklepem był bemowski oddział Empiku. Tamtejszy sklep zgodził się na udzielenie informacji nt. pre-orderu gry. Jednak… warto nie było. Cena gry w pre-orderze wynosi 159.19 zł, a na dodatek nie ma opcji dostawy, trzeba więc gnać na piechotę. Ale może jednak warto… Empik znany jest z fachowej obsługi, szerokiego asortymentu, jak i profesjonalizmu, czym nadrabia sobie dystans do 3kropki.pl. Ale czy warto za tą cenę?…

Później obleciałem Media-Markt przy ulicy Górczewskiej, również na bemowie. Tamtejszy sklep oferuje grę w dniu premiery za 129.99 zł. Cena dość wysoka, biorąc pod uwagę, iż dostawa jest bardzo droga (20 zł). W dodatku nie ma zapewnienia, że gra będzie dostępna w magazynie w dniu premiery.

Następnie EA Store. Tu trzeba wziąć pod uwagę, iż gra dostępna jest tylko w wersji cyfrowej, tj. do pobrania. W skali pieniężnej jest to dobre 100zł w górę,jeżeli ktoś ma internet mobilny. Sama gra dostępna jest w kosmicznej cenie 149 zł, co sprawia, że oficjalny sklepik EA zostaje lata kosmiczne w tyle za konkurentami.

A jak za granicą? A za granicą nie najlepiej. W Niemczech ceny wahają się od 120 zł (po przeliczeniu na złotówki), do aż 220, we Francji od 119 do 150, w Hiszpanii od 145 do 165, a w USA od 105 do 230 (!!!). Pod uwagę brać trzeba też ogromne koszty przesyłki międzynarodowej, co niemal zniesmacza.

A czy w ogóle warto brać pre-order? Grę w ruchu widziałem nie raz, i z tego co widzę – będzie to najlepsza gra w historii EA. Każdy nazywający się mianem fana serii powinien zamówić grę jak najszybciej.

A co gdybyście nie chcieli kupić pre-orderu i zaczekać na obniżenie cen? Tu też pomogę.

Ze statystyk wynika, że obniżki cen gier z serii FifaM najpowszechniejsze są w sklepie 3kropki.pl – tam cena spada średnio o 20 zł w ciągu 2 miesięcy po premierze. Nie najgorzej jest też w hipermarketach, w Carrefour – 19 zł, Tesco – 15 zł. Najgorzej w sklepie EA Store, gdzie ceny utrzymują się na długo po premierze. Tutaj zostawiam wam wolną rękę, sam bowiem wolę pre-order.

Więc kto wygrywa nasz ranking? Oczywiście 3kropki.pl. Dowiodłem, że zamówienie gry w właśnie tym sklepie jest najlepszym i najtańszym rozwiązaniem. A co dalej? Tu trudno stwierdzić, bowiem ceny w sklepach Empik i Media-Markt są lokalne, co oznacza że w waszym miejscu zamieszkania mogą być zarówno mniejsze jak i większe.

Jak do tej pory nie ma dokładnych danych nt. pre-orederów. A szkoda, bo wakacje to świetny czas na zakup gry. Warto więc zaczekać na oferty innych internetowych kolosów, by sprawdzić, czy 3kropki.pl wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko. Ale jeżeli ktoś upiera się na kupno pre-ordera w tym momencie, to właśnie “…” jest najlepszy rozwiązaniem.

Jeżeli macie informacje dotyczące pre-orderu gry FIFA Manager 11 w swoich miastach lub w innych sklepach, piszcie na naszym forum.

Porównania dokonał – promaster.