Twoja funkcja w FIFA Manager 12

fifam12

fifam12W tym roku studio Bright Future jeszcze bardziej skupia się na zacieśnianiu więzi z wspólnotą FIFAM i jej fanami. Pierwszym korkiem było stworzenie działów z planami na przyszłość, w którym można wyrazić opinie na wskazane przez Geralda tematy. Tym razem postanowiono pójść o krok dalej dając nam możliwość zaproponowania funkcji, która będzie realizowana w grze. Procedura będzie realizowana w trzech etapach:

Etap 1: Zbieranie Twoich życzeń
Na oficjalnym forum gry został otwarty „Wątek życzeń” w którym można zamieścić swoje sugestie. Idealne w tym wypadku są małe i średniej wielkości funkcje lub usprawnienia. Na początek zebranych zostało pięć propozycji z oficjalnego forum gry. Oto i one:

A) Większe zróżnicowanie w dziale “Zespół dnia”
Obecnie „Zespół dnia” zawsze używa systemu 4-4-2. Powinno być to bardziej zróżnicowane i obejmować również system 3-4-3 lub 3-5-2.

B) Zatrzymywanie „Krótkiej listy”
Kiedy menedżer zmienia kluby, dostaje możliwość zatrzymania swojej krótkiej listy. Akcja taka musi być potwierdzone w wyskakującym oknie natychmiast po przeprowadzce do nowego klubu.

C) Data na krótkiej liście
Na krótkiej liście wyświetlana jest data, kiedy zawodnik się na niej znalazł. Dzięki temu łatwiejsze staje się usunięcie zawodnika, którym nie jesteśmy już zainteresowani.

D) Link do raportu meczowego
Link do raportu meczowego zostanie dodany do Kalendarza => Terminarz/Wyniki oraz na ekran Informacji o klubie, zakładka Terminarz.

E) Pokaż „Postęp treningowy”
Pole jest dodane do ekranu Informacji o zawodniku, poniżej umiejętności. Jeśli jest aktywne, wartość umiejętności pokazuje również procentową wartość postępu do następnego poziomu.

Krok 2: Głosowanie
W każdej rundzie studio BF wybierać będzie pięć funkcji, zamieszczonych w wątku życzeń i podawać je pod głosowanie na stronie. Funkcja która otrzyma największą ilość głosów zostanie zaprogramowana i zaimpletowana w grę. Autor funkcji, która znajdzie się w grze FIFA Manager 12 otrzyma w wkrótce po premierze gry otrzyma fanowską paczkę.

Krok 3: Programowanie
Bezpośrednio po zakończeniu ankiety rozpoczynają się prace nad dodaniem wygranej funkcji. Gerald obiecuje że w odpowiednim wątku na bieżąco będziemy informowani o pracach. Możemy spodziewać się również screnów z tą opcją. Oczywiście jako pomysłodawca masz szansę ustosunkowania się do tych screnów i towarzyszyć całemu procesowi impletowania funkcji od początku.

Głosować możecie za pomocą poniższego przycisku, który przeniesie was na oficjalną stronę. W nowym oknie należy wybrać jedną opcję a następnie podać imię oraz mail i potwierdzić swoją decyzję przyciskiem ‘Submit’. Zapraszamy wszystkich gorąco do udziału w tym projekcie.

PS. Na naszym forum otworzyliśmy wątek w którym w ojczystym języku możecie podsyłać swoje propozycje.