Gra FIFA Manager 12 oficjalnie zapowiedziana

fifam12

fifam12Doczekaliśmy się wreszcie oficjalnej zapowiedzi gry, na którą wszyscy z niecierpliwością czekamy. Tegoroczna odsłona zapowiada się szczególnie ciekawie ze względu na fakt, iż fani gry mieli swój wpływ na proces projektowania gry. Mowa rzecz jasna o inicjatywie „Twoja Funkcja”, która okazała się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Oficjalna zapowiedź ma miejsce po opublikowaniu pierwszych screenów, które tylko rozbudziły apetyty wszystkich FIFAManiaków. Opis gry również jest już dostępny, jeśli jeszcze go nie przeczytaliście, zajrzyjcie w to miejsce. Szczegółowa data premiery gry nie jest jeszcze znana, aczkolwiek zgodnie z tym co zostało opublikowane na oficjalnej stronie, FIFA Manager 12 powinna trafić na półki sklepowe pod koniec października.
   
Oświadczenie prasowe EA Sports

Kolonia, Niemcy 30 czerwiec 2011 – Electronic Arts poinformowało dzisiaj, iż rozwija tytuł FIFA Manager 12 we współpracy z fanami gry z całego świata. Jedenasta z kolei odsłona gry opartej na symulacji zarządzania klubem piłkarskim zostanie wydana jesienią tego roku i będzie zawierać funkcje zainspirowane i określone przez fanów gry, poza oczywiście całym zestawem pełnych funkcji i trybów gry wraz z ponad 700 ulepszeniami.

Tysiące fanów gry uczestniczyło w kampanii „Twoja Funkcja”, biorąc tym samym udział w procesie tworzenia gry, decydując o jej zawartości. W inicjatywie tej fani wysuwali własne propozycje funkcji, które chcieliby widzieć w grze, następnie całą społeczność decydowała poprzez głosowanie, które z funkcji będą zaimplementowane do gry. Funkcje stworzone przez graczy to m.in. Przedmeczowe przemówienia, Wniosek o bycie gospodarzem finału Pucharu Europy, Dzień testowy, Osiągnięcia menadżera, Ostatnie 24 godziny okienka transferowego.

„To było bardzo ekscytujące zobaczyć tyle wspaniałych pomysłów zaproponowanych przez fanów” – powiedział Gerald Köhler, główny projektant gry FIFA Manager 12. „Byliśmy pod wrażeniem pasji jaką fanów okazali w stosunku do gry oraz jakości generowanych przez nich pomysłów. Współpraca ze społecznością gry pomogła nam osiągnąć ponad 700 ulepszeń, co sprawia że tegoroczna odsłona jest najbardziej autentyczną ze wszystkich, które dotąd wyprodukowaliśmy.”

Ulepszenia nastąpiły w praktycznie wszystkich obszarach gry, wliczając w to znaczącą poprawę trybu 3D, finansów, transferów, kalendarza oraz trybu Online. Zmiany w trybie 3D czynią go bardziej realistycznym, wymienić tutaj należy nowy układ logiczny, nową sztuczną inteligencję zawodników, znaczne usprawnienia w obrębie taktyki, zmian oraz zachowań menadżera przeciwnej drużyny. Ponadto nowy intuicyjny interfejs użytkownika sprawia, iż łatwiej jest wyszukać wszystkie dane istotne dla gry w ciągu sekundy oraz wydawać dokładne instrukcje taktyczne zespołowi.

Sekcja finansów jest teraz bardziej autentyczna o czym świadczy większy wpływ sukcesów boiskowych na dochody oraz realistyczna różnica pomiędzy klubami w dochodach generowanych od sponsorów na koszulkach. W obszarze transferów możliwe jest teraz wypróbowanie w meczach towarzyskich zawodników przebywających na testach w klubie. Menadżerowie mogą również dokonywać szczegółowej analizy składu, dzięki czemu słabe punkty w drużynie mogą zostać wyeliminowane. Szereg nowych opcji będzie również dostępnych w kalendarzu począwszy od gala charytatywnych, a skończywszy na bezpośrednich zapytaniach o rozegranie sparingu. Co więcej trening może być ponownie planowany i realizowany na co dzień (powrót starego systemu treningowego).

FIFA Manager 12 zawiera również wiele usprawnień w trybie Online, funkcje premium z poprzednich lat zostały obecnie włączone i są dostępne dla wszystkich graczy. Ulepszenia w trybie Online obejmują obszerny edytor awatarów, możliwość tworzenia lig fantasy oraz ogromną ilość nowych statystyk.