Opis trzeciej paczki screenów

fifam12

fifam12Ponad tydzień temu, jeszcze przed rozpoczęciem targów Gamescom, Bright Future opublikowało trzecią już z kolei serię zrzutów z gry FIFA Manager 12. Dzisiaj natomiast Gerald Koehler postanowił opisać na łamach swojego oficjalnego bloga każdy z dziewięciu screenów. Zapraszamy zatem do lektury.

   

Informacje o klubie/transfery

poczatek

Okno to wypełnione jest teraz rzeczywistymi danymi dodającymi do gry jeszcze więcej realizmu. Wypożyczenia, powracający piłkarze itp. to wszystko jest również wymienione. Wszyscy zawodnicy posortowani są według poziomów a transfer jest teraz  określony albo jako nowy nabytek albo jako sprzedany piłkarz. Dodatkowo wyświetlona jest również suma odstępnego.

Ogłoszenie gospodarzy turniejów finałowych
poczatek

Screen przedstawia dwa stadiony, które wybrane zostały do zorganizowania finałowych pojedynków pucharowych. Funkcja ta jest jedną z tych, które zostały wybrane w inicjatywie „Twoja Funkcja” . Po zgłoszeniu własnej aplikacji do zorganizowania meczu finałowego, ten ekran powiadomi Cię o ewentualnym zwycięstwie lub porażce.

Live Season
poczatek

Funkcja Live Season będzie w tym roku jedyną usługą Premium w grze FIFA Manager 12. Dzięki niej uzyskasz dostęp do najaktualniejszych danych z rzeczywistych boisk obejmujących 11 lig międzynarodowych. Aktualizacja bazy danych będzie dokonywana co tydzień. Rozgrywkę możesz rozpocząć w dowolnym dniu meczowym sezonu 2011/2012 i zadecydować o przyszłości wybranego klubu. Cena funkcji Live Season to 19 zł i oferować będzie aktualizację danych przez cały sezon.

Live Season obejmuje następujące 11 lig:

– Austria (najwyższa klasa rozgrywkowa)
– Anglia (najwyższa klasa rozgrywkowa)
– Francja (najwyższa klasa rozgrywkowa)
– Niemcy (trzy klasy rozgrywkowe)
– Włochy (najwyższa klasa rozgrywkowa)
– Holandia (najwyższa klasa rozgrywkowa)
– Polska (najwyższa klasa rozgrywkowa)
– Hiszpania (najwyższa klasa rozgrywkowa)
– Szwajcaria (najwyższa klasa rozgrywkowa)

Aktualizacja danych w Live Season obejmuje:

– wyniki spotkań ligowych oraz kluczowe zdarzenia meczowe takie jak gole, kartki i zmiany
– wyniki różnych rozgrywek pucharowych
– oceny oraz forma zawodników
– różne statystyki piłkarzy takie jak rozegrane mecze, gole, kartki itd.
– kontuzje

Natychmiast po rozpoczęciu rozgrywki zostajesz przeniesiony w rzeczywiste realia wybranego klubu. Od Ciebie zależy czy podejmiesz wyzwanie w walce o utrzymanie czy o mistrzostwo. Dzięki funkcji Live Season możesz grać używając najbardziej aktualnych danych nawet rozpoczynając rozgrywkę w tradycyjny sposób z pełnymi przygotowaniami przedsezonowymi.

Naturalnie tradycyjne aktualizacje bazy danych pozostaną nadal darmowe. Oznacza to, że aktualizacje bazy danych będą znów częścią każdej aktualizacji gry FIFA Manager 12, a tradycjonalną aktualizację bazy danych po zamknięciu zimowego okienka transferowego będzie można nadal pobrać za darmo.

Zadania menadżera
poczatek

Okno to pokaże Ci jak wiele zadań zdążyłeś już ukończyć i wypełnić. Na wyświetlaczu telefonu komórkowego, widocznego po prawej części ekranu, pojawiają się zadania do wykonania. Istnieją również zadania które mogą być wypełniane w dalszym planie; 40 zadań jest zawsze aktywnych od razu, pozostałe oznaczone są znakiem zapytania.

Nowy stadion
poczatek

To kolejna zwycięska opcja fanowska z kampanii „Twoja Funkcja”. Od teraz możesz skorzystać z opcji budowania nowego stadionu, który będziesz mógł wybrać i używać po jego wybudowaniu.

Życie prywatne
poczatek

Pośród innych zmian, zaimplementowano również nowe formy aktywnego spędzania wolnego czasu (maraton oraz alpinizm), twój partner będzie teraz okazywać pewien stopień zainteresowania futbolem. Ze względu na ostatnie wydarzenia można teraz nabywać złoto obok papierów wartościowych oraz akcji. Zreorganizowany został również cały dział towarów luksusowych.

Rynek akcji
poczatek

Rynek zawiera akcje klubów, na początku gry uwzględniane są tutaj akcje tylko tych klubów, którymi handluje się na rynku w rzeczywistości.

Ze względu na kwestie legalności producenci nie mogli wprowadzić do gry innych typów akcji. Aczkolwiek zaimplementowano opcję pozwalającą wprowadzić do gry własne firmy i ich akcje (razem z logo) – dzięki temu będzie można łatwo stworzyć własny rynek akcji. Wszystko to zostanie dokładnie wyjaśnione w aktualizacji workbencha.

Ostatnie 24 godziny okienka transferowego
poczatek

Możesz teraz negocjować sumę transferu bezpośrednio na tym ekranie; będziesz dostawać więcej ofert last minute dla swoich zawodników, będziesz mógł również kontynuować w tym miejscu rozpoczęte negocjacje transferowe.

Podział dochodów z tytułu praw telewizyjnych
poczatek

Przy podziale dochodów z praw telewizyjnych brane są również pod uwagę cztery ostatnie lata. Oznacza to, że klub który zdobył tytuł kilka lat temu, nadal będzie odnosił korzyści z praw telewizyjnych.