FIFA Manager 12 nieprzyjazna dla polskiego gracza!

fifam12

fifam12
W nowej odsłonie nie zobaczymy polskiej Ekstraklasy
Najgorszy sen polskich sympatyków FIFA Manager stał się rzeczywistością! W najnowszej odsłonie menadżera spod znaku EA Sports nie zobaczymy prawdziwych zespołów występujących w polskich rozgrywkach piłkarskich, a w ich miejsce pojawią się dobrze znane z nielicencjonowanych lig drużyny L. Warszawa, L. Poznań i W. Kraków. Oczywiście z powodu braku licencji zabraknie również strojów i innych elementów graficznych powiązanych z naszymi zespołami. Na dodatek to nie koniec niedobrych wieści i jak możemy wnioskować po ofertach przedpremierowej sprzedaży w najnowszej odsłonie FIFAM nie ujrzymy naszego ojczystego języka, a co za tym idzie czeka nas sentymentalna podróż do czasów gdy informację na ekranie pojawiały się w języku angielskim.

Patrząc na zapowiedzi zmian i nowości jakie przyniesie nowe dzieło Bright Future ciężko pogodzić się z utratą polskich rozgrywek oraz języka w grze. O ile w przypadku licencji doskonale wiemy, że Ekstraklasy zabraknie z winy jej władz to możemy jedynie domniemać jakie powody skłoniły szefostwo EA do podjęcia decyzji o zakończeniu prac nad polską lokalizacją. Najprawdopodobniej ogrom nowych funkcji w wersji oznaczonej numerem 12 spowodował drastyczne zwiększenie kosztów translacji i w rezultacie rezygnację z tworzenia nie tylko z polskiej ale również z włoskiej wersji językowej.

Oczywiście takie obrót sprawy daje szansę na jeszcze szybszy rozwój polskiej sceny FIFA Manager oraz zwiększenie popularności tworzonych przez fanów dodatków. Z pewnością popularność Polish Giga Patch czyli wydawanej od czterech lat łatki poprawiającej i rozbudowującej polskie rozgrywki piłkarskie będzie jeszcze większa. Już teraz wiadomo, że jeżeli tylko silnik FIFAM pozwoli to kilka tygodni po premierze gry gracze będą mogli poprowadzić zespoły już od V klasy rozgrywkowej naszego kraju. Podobnie wygląda sprawa z polską lokalizacją gry gdyż od jakiegoś czasu do każdej kolejnej wersji gry nasz serwis wypuszcza łatki poprawiające w niej nasz ojczysty język. Sympatykom serii możemy obiecać, że prace nad przetłumaczeniem gry rozpoczną się jak tylko tytuł trafi na sklepowe półki, a ukończona praca zostanie udostępniona do pobrania najszybciej jak to będzie możliwe.

Wielka szkoda, że prawdopodobnie najlepszemu jak do tej pory wydaniu FIFA Manager będą w naszym kraju towarzyszyły takie przykre okoliczności. Niemniej jesteśmy przekonani, iż taki obrót sprawy doprowadzi do jeszcze szybszego rozwoju polskiej społeczności fanów gry.