Światowe gwiazdy na okładkach FIFA 13

fifam13_okladka_eng

fifam13_okladka_engW dniu dzisjeszym Electronic Arts ujawniło nazwiska piłkarzy, których twarze znajdą się na okładkach najnowszej gry EA SPORTS™ FIFA 13, uhonorowanej podczas niedawnych targów E3 prestiżową nagrodą krytyków dla najlepszej gry sportowej. Obok najlepszego piłkarza świata, Lionela Messiego, gracze w różnych częściach świata zobaczą jedną z dziewięciu innych gwiazd futbolu. Na polskiej okładce gry FIFA 13 dwukrotnemu zdobywcy Złotej Piłki FIFA towarzyszyć będzie gracz Borussii Dortmund, kapitan polskiej reprezentacji, Kuba Błaszczykowski.

Na opakowaniach gry FIFA 13 dostępnych w innych krajach znajdą się tacy zawodnicy, jak Alex Oxlade-Chamberlain i Joe Hart (Wielka Brytania), Karim Benzema (Francja), Roberto Soldado (Hiszpania) czy Claudio Marchisio (Włochy). Piłkarze ci będą obecni nie tylko na okładce, ale i w kampaniach marketingowych i reklamowych, a także wezmą udział w wielu imprezach medialnych na całym świecie. Premiera gry nastąpi 27 września 2012 r.

Na wszystkich okładkach FIFA 13 niezależnie od rynku zobaczymy Lionela Messiego. Nie ma chyba właściwszej zapowiedzi dla najlepszej gry, jaka wyszła spod naszych rąk, niż wizerunek najlepszego piłkarza świata” mówi Matt Bilbey, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu piłki nożnej w EA SPORTS. „FIFA 13 będzie zaskakiwać na każdym kroku jak Messi swoich przeciwników.”

FIFA 13 wiernie oddaje nieprzewidywalność piłki nożnej: każdy mecz jest inny i niepodobny do drugiego. Dzięki nowej funkcji Dzień Meczowy EA SPORTS Football Club gra będzie zawsze na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w najsilniejszych ligach świata, pulsując w rytm prawdziwych wydarzeń ze świata futbolu. Kontuzje, zawieszenia, forma drużyny, plotki i doniesienia – to wszystko zostanie odzwierciedlone w komentarzu i wydarzeniach. W FIFA 13 wprowadzono gruntowne modyfikacje rozgrywki, m.in. Precyzyjną Kontrolę Piłki i ulepszoną Fizykę Zderzeń Zawodników, dzięki którym na każdym metrze boiska będzie trwać twarda walka o posiadanie piłki. Z kolei rozszerzenie możliwości w Kompletnym Dryblingu i poprawa Inteligencji Ataku da graczom większe możliwości i większą swobodę podczas akcji ofensywnych. FIFA 13 to jednocześnie platforma interakcji społecznej fanów, umożliwiająca im kontakt, rywalizację i prezentowanie swoich dokonań przed całym światem.

Za pośrednictwem FIFA 13 można również wziąć udział w największym na świecie turnieju wirtualnej piłki nożnej – FIFA Interactive World Cup – którego uczestnicy walczą o tytuł prawdziwego mistrza świata FIFA.

Pełna lista piłkarzy na okładkach FIFA 13:

Zawodnik    Narodowość    Klub

Lionel Messi Argentyna FC Barcelona
Joe Hart Anglia Manchester City
Alex Oxlade-Chamberlain Anglia Arsenal
Karim Benzema Francja Real Madryt
Claudio Marchisio Włochy Juventus
Roberto Soldado Hiszpania Valencia
David Alaba Austria Bayern Monachium
Tim Cahill Australia New York Red Bulls
Jakub Błaszczykowski Polska Borussia Dortmund
Balázs Dzsudzsák Węgry Dynamo Moskwa

FIFA 13 zostanie wydana 27 września na PlayStation®3 z obsługą PlayStation Move, Xbox 360®, PC w polskiej wersji językowej z dubbingiem, oraz na PlayStation®Vita, Wii™, PlayStation®2, Nintendo 3DS™, PSP® (PlayStation®Portable) oraz Nintendo WiiU™ (premiera w dalszej części roku). Gra będzie również dostępna w App Store (iPhone, iPad, iPod touch), a w późniejszym czasie także na telefony z systemem Android.

fifa_13