Nowości w FIFA 15 – Liga Angielska

fifam13_okladka_eng

fifam13_okladka_engEA SPORTS oficjalnie przedłużyło umowe z partnerem technologicznym PREMIER LEAGUE aż do 2019. Nowa umowa sprawi, że Barclays Premier League będzie najbardziej realistycznie odwzorowaną ligą w grze EA SPORTS FIFA 15. Wygląd wielu zawodników został zaktualizowany z wykorzystaniem najnowszych technologii, do gry trafiły wszystkie stadiony, na których rozgrywane są mecze ligi, elementy graficzne prezentowane podczas meczów dopasowano do elementów wykorzystywanych w oficjalnych transmisjach telewizyjnych, a ponadto wzbogacono oprawę dźwiękową meczów klubów BPL. Dzięki tym zmianom osoby grające w grę FIFA 15 doskonale poczują emocje i dramatyzm tej najpopularniejszej ligi świata. W ramach umowy EA SPORTS uzyskało dostęp do wszystkich 20 klubów grających w Barclays Premier League, co umożliwiło zeskanowanie głów ponad 200 zawodników, stworzenie realistycznych cyfrowych odpowiedników wszystkich stadionów, a także nagranie zachowania kibiców na trybunach w sezonie 2013/14. Poniżej przedstawiamy zestawienie wszystkich funkcji:

• Elementy graficzne z transmisji — elementy graficzne wykorzystywane w oficjalnych transmisjach telewizyjnych Premier League: prezentacje składów i formacji, zegar z wynikiem, informacje o następnym spotkaniu, różne statystyki piłkarzy itd.

• Dźwięk i komentarz — Podczas ponad 20 meczów Barclays Premier League nagrano okrzyki, skandowane hasła i ogólne brzmienie trybun, jak również ponad 2 godziny zaśpiewów kibicowskich. Dzięki temu gra FIFA 15 będzie miała najbardziej realistyczne reakcje kibiców na przebieg meczu. Ponadto Przed każdym meczem Barclays Premier League odegrany zostanie oficjalny hymn ligi.

• Wszystkie 20 stadionów — Wszystkie piłkarskie teatry Premier Barclays League wyglądają i brzmią w grze tak samo jak ich prawdziwe pierwowzory. Pieczołowicie odwzorowane zostały nawet animowane tablice LED i bandy reklamowe.

• Realistyczne skany głów piłkarzy — W sezonie 2013/14 twórcy gry FIFA 15 odwiedzili wszystkie kluby Barclays Premier League i wykorzystali najnowszą technologię trójwymiarowego skanowania do jak najwierniejszego odwzorowania wyglądu najlepszych zawodników występujących w tej lidze. Ponad 200 zawodników zyska zupełnie nowy, hiperrealistyczny wygląd.

• Technologia goal-line — Debiutująca w grze FIFA 15 technologia goal-line nie pozostawi wątpliwości co do tego, czy piłka przekroczyła linię bramkową całym swoim obwodem. Animacje powtórek będą naśladować powtórki w transmisjach telewizyjnych prezentowane w niejasnych sytuacjach.

FIFA 15 powstaje w studiu EA Canada i trafi do sprzedaży 26 września na komputery PC, konsole Xbox One i systemy PlayStation®4. Grę można już kupować w przedsprzedaży w sklepie Origin™ i w dobrych sklepach z grami. Na jesieni pojawią się również wersje FIFA 15 na Xbox 360®, PlayStation®3, Wii™, Nintendo 3DS™ i PlayStation®Vita. Nie wszystkie funkcje gry są dostępne na wszystkich platformach.