Bramkarze nowej generacji w FIFA 15

fifam12_feature_video

fifam12_feature_videoNa odbywających się targach Gamescom w Kolonii mogliśmy zobaczyć w krótkim trailerze jak zachowują się bramkarze nowej generacji w nadchodzącej serii. Bramkarze w grze FIFA 15 zostali zaprojektowani zupełnie od nowa. O tę zmianę najczęściej prosili nas miłośnicy serii FIFA. Bramkarze nowej generacji wyglądają, poruszają się i myślą zupełnie inaczej — tak jak ich prawdziwe pierwowzory. Nowy system sztucznej inteligencji sprawia, że golkiperzy będą lepiej przewidywać strzały i podania. Ponadto do ich arsenału dodaliśmy mnóstwo nowych animacji, dzięki czemu ich ruchy będą bardziej płynne i szybsze.
Najważniejsze zmiany dotyczące bramkarzy obejmują:

• Refleks bramkarzy — dzięki nowemu systemowi poruszania się i inteligencji oraz nowym animacjom parad bramkarze będą przestrzegać zasady zachowania pędu, a także wykażą się umiejętnością przewidywania rozwoju sytuacji na boisku i odpowiedniego dostosowywania swojego zachowania. Na przykład bramkarz lecący w niewłaściwym kierunku będzie mógł zareagować na zmianę toru lotu piłki, w ostatniej chwili wyciągając rękę lub nogę. Golkiperzy będą poruszali się w sposób płynny i realistyczny, dostosowując ułożenie ciała w locie do rozwoju sytuacji. Z punktu widzenia zaś drużyny atakującej przestrzeganie zasady zachowania pędu tworzy nowe okazje i sposoby zdobywanie bramek — jeśli tylko napastnik zdoła zmylić bramkarza i posłać go w niewłaściwą stronę.

• Sztuczna inteligencja bramkarzy — W grze FIFA 15 strażnicy bramek przejmą kontrolę nad polem karnym, lepiej orientując się w rozwoju sytuacji i podejmując mądrzejsze decyzje. Będą podejmowali lepsze decyzje w sytuacjach sam na sam oraz przy dośrodkowaniach i piłkach prostopadłych posłanych w pole karne, a także będą lepiej odczytywali trajektorię lotu piłki i odpowiednio reagowali na podkręcone, opadające i podobne strzały.

• Nowe sposoby zdobywania bramek — Bramkarze w grze FIFA 15 będą dużo bardziej realistycznie reagowali na trudne do obrony strzały. Zamiast łapać większość piłek, których tylko mogli sięgnąć ręką, teraz będą częściej parowali i zbijali piłkę, nie ryzykując próby złapania jej. Ponadto w grze FIFA 15 będzie można nawet założyć bramkarzowi siatkę! .