Podsumowanie roku 2008.

11

Rok 2008 już się zakończył, dla nas to odpowiedni czas na podsumowanie działalności strony i forum. Przez 6 miesięcy byliśmy wspólnie świadkami rozwoju naszego serwisu. Wybraliśmy najważniejsze wydarzenia z poprzedniego roku i ułożyliśmy je dla was chronologicznie. Zaczynamy od początku:

8 czerwca, godzinna 0:00 – Po miesiącu przygotowań otworzyliśmy nasz serwis poświęcony serii FIFA Manager. Pierwszym sukcesem związanym z otwarciem strony było oczywiście nawiązanie współpracy z EA Polska.

24 czerwca – Oficjalnie rozpoczęliśmy prace nad World Giga Patchem. W zamierzeniach miał to być największy dodatek w historii gier komputerowych.

15 lipca – Wystartowała pierwsza edycja konkursu FIFAM.info Awards w której użytkownicy wybierają najlepszego usera w jednej z dziewięciu kategorii. Oto lista zwycięzców w roku 2008:

Wzorowy user: Kily

Najbardziej pomocny użytkownik: m_staszek

Najaktywniejszy użytkownik: Liber

Football Expert: m_staszek

Najlepszy taktyk: Kily

Ulubiony użytkownik: Piterson

Najlepszy avatar: Kily

Najlepszy podpis: Mieszczuch

Najlepsze opowiadanie: Psiuwa

Najlepsze patchmaker: Liber

 

6 października – Pierwsza przerwa techniczna oprócz zmiany hostingu to także liczne zmiany, które wprowadziliśmy według sugestii naszych użytkowników. W dużej mierze dotyczyły one forum, ponieważ to tutaj toczą się największe debaty na temat naszej gry.

20 października – Pierwszy oficjalny konkurs z naszym głównym partnerem EA Polska. Do wygrania były 3 wydania gry FIFA Manager 09 oraz rozmaite gadżety. Głównymi zwycięzcami okazali się Azazell, Menelus i Jacór.

22 października – Kolejnym nowym elementem wzbogacającym nasz serwis było uruchomienie FIFAM.info TV. Tworząc ten serwis naszym celem było ułatwienie znalezienia multimediów o tematyce FIFA Manager.

1 listopada– Wydanie polskiej wersji FIFA Manager 09 było podsumowaniem naszych 5 miesięcy informowania was o postępie prac nad grą. Przez ten czas z naszej strony mogliście się dowiedzieć wszystkiego od najnowszych newsów na ekskluzywnych screenach kończąc.

 

10 listopada – Nasza strona pozyskała oficjalnego sponsora którym był i do tej pory jest „Brus”. Dzięki niemu możliwe było przeprowadzenie kampani reklamowej naszego serwisu oraz zakup nowych serwerów.

 

23/24 listopada – To nowe inicjatywy na naszej stronie pierwsza to otwarcie działu blogi, na którym możecie opisywać swoje własne przemyślenia nie tylko dotyczące FIFAM. Drugą było rozpoczęcie kampanii przeciwko piractwu, które w dzisiejszych czasach jest bardzo poważnym problemem.

1 grudnia– Po kilku tygodniach prac lokalizacyjnych i technicznych ruszyła angielska wersja naszego serwisu. Strona dość szybko zyskuje uznanie wśród społeczności międzynarodowej. Świadczyć może o tym między innymi coraz większa ilość partnerów z zagranicy, którzy bardzo chętnie podejmują z nami współprace.

14 grudnia – Wielkie oczekiwanie na Polish Giga Patch dobiegło końca. O jego popularności może świadczyć fakt, że w ciągu 5 dni przekroczyliśmy próg 2 tys. ściągnięć.

 

21 grudnia – Jeszcze przed świętami zdecydowaliśmy się na zmianę design naszych dwóch serwisów. Związku również ze zbliżającymi się świętami rozpoczęliśmy z naszym głównym partnerem EA Polska kolejny konkurs z gadżetami do wygrania.

FIFAM.info to nie tylko strona, ale również i forum które naprawdę tętni życiem przez 24 godzinny. Trudno nam przytoczyć konkretne daty i wspomnienia, które by się w nich zawierały. Ponieważ każdy dzień przynosił nam coś nowego, z czym musieliśmy się zmierzyć. Przykładem może być tu ominięcie cenzury przez jednego z administratorów poprzez użycie sprytnej kombinacji słów „Osz Ty w buzie łaskotany czarnoskóry człowieku” lub z pytaniami, na które ciężko po polsku odpowiedzieć „Co oznacza Rozpocznij grę od nowa?” i spontanicznego zdania np. “Wal się Bart” oraz słowa wypowiedziane w kierunku innego z adminów: „Piter jesteś jak Nowy York jesteś wyspą sam dla siebie” – cokolwiek miałoby to znaczyć. I najświeższy tekst kierowany do administracji “Pan Lukasvista jest debeściak i jego mafia też”. Oczywiście żadne podsumowanie nie może odbyć się bez statystyk. Tak samo jest u nas:

Na początek forum:

Liczba banów: 30
Liczba ostrzeżeń: 68
Liczba strzelonych fochów: 2
Łączna liczba zarejestrowanych userów: 1200
Łączna liczba postów: 7638
Łączna liczba tematów: 950

Na koniec podsumowanie statystyk strony polskiej i angielskiej:

Zmiany design (pol/eng ): 11/1
Liczba newsów (pol/eng): 51/53
Liczba artykułów(pol/eng): 42/32
Liczba osób pracujących w redakcji: 18

Na koniec chcieliśmy podziękować za to, że uczestniczyliście w przeciągu tych 6 miesięcy w życiu naszego forum oraz strony. Mamy również nadzieje, że rok 2009 spędzony z nami będziecie miło wspominać dzięki wielu zmianom, nad którymi myślimy lub, nad którymi już teraz pracujemy.