Jak znaleźć dobrego bukmachera do zakładów sportowych

Znaleźć bukmacher to nie problem, bo wystarczy przecież wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarkę i gotowe, prawda? Ale czy trafienia, które zostaną wyświetlone faktycznie będą tym, czego potrzeba? Ponieważ pojawia się w Polsce coraz więcej bukmacherów, warto zorientować się w tym, co oferują, aby wybrać dobrego buka do obstawiania sportu.

Czy bukmacherka jest w Polsce legalna?

Na początek pytanie – legenda: czy bukmacherka jest w Polsce legalna? Odpowiedź brzmi: jest! I to wcale nie od niedawna, ale od wielu, wielu lat. Po prostu dziury w prawie sprawiały, że reklamowało się u nas wiele zagranicznych firm, które nie miały na to pozwolenia. Teraz mamy wszyscy w Polsce dostęp wyłącznie do tych bukmacherów, którym została przyznana licencja z ministerstwa. Lista legalnych bukmacherów jest dostępna w internecie.

W Polsce można obstawiać zarówno w naziemnych lokalach, jak i w internecie. Bardzo popularne są także zakłady przez smartfona, do których można, ale wcale nie trzeba pobierać aplikacji do obstawiania mobilnego. Wszystko to dzieje się zgodnie z prawem i nie trzeba się martwić, że zakładając się na mecze robi się coś nielegalnego.

Jak znaleźć dobrego bukmachera do zakładów sportowych

Szukając bukmachera dla siebie, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: czego dokładnie potrzebuję i czego oczekuję? Jakiego rodzaju usługi chcę dla siebie znaleźć?

Bukmacher bukmacherowi nierówny, chociaż oczywiście zwykle chodzi o detale. Na przykład kod promocyjny Fortuna może dawać więcej, niż u kogoś innego, a może akurat zakłady na moją ligę są oczko wyższe w Totolotku, niż w LVbet.

Dla niektórych ważne jest także swego rodzaju poczucie bezpieczeństwa, dlatego chcą mieć szybką i sprawną obsługę klienta lub wiele opcji wpłat i wypłat w razie gdyby cokolwiek nieoczekiwanego miało się wydarzyć np. z kartą płatniczą.

Sprawdzamy rynki i kursy bukmacherskie

Zakłady na mecze to nie tylko zwykłe „kto wygra”. Rynki bukmacherskie pozwalają na obstawianie ogromnej liczby zdarzeń podczas meczu. Czasami trafne wytypowanie graniczy z cudem, ale za te najtrudniejsze zakłady dostaje się najwyższe kursy.

Może po kolei. Rynki bukmacherskie to inaczej rodzaje zakładów. Wyjaśnienie, na czym polegają wszystkie zajęłoby kilometry tekstu, ale te najbardziej znane to 1X2 (wygrana drużyny 1, remis albo wygrana drużyny 2), podwójna szansa (podobne do 1X2, ale bukmacher pozwala obstawić 2 z 3 wyników), powyżej/ poniżej (czy będzie więcej, czy mniej niż X goli) i handicapy (obstawia się np. wygraną jednej z drużyn z doliczeniem jej wirtualnych punktów).

Kursy bukmacherskie to (w dużym skrócie) szacunek szansy na zajście zdarzenia i jednocześnie przelicznik wygranej. Np. 2.50 oznacza, że za każdą postawioną złotówkę, bukmacher wypłaci 2,50 zł nagrody za trafiony typ. Działa to też tak, że im niższy jest kurs na jakieś zdarzenie (np. to, że Grosik strzeli bramkę w najbliższym meczu w reprezentacji), tym większe prawdopodobieństwo, że faktycznie je zobaczymy, ale jednocześnie bukmacher wypłaci za to mniejszą wygraną – bo ryzyko jest małe. Za to im wyższy jest kurs, tym mniejsze szanse na zajście zdarzenia, ale jeśli już ono zaistnieje, to bukmacher wypłaci dużą sumę.

Dobry bukmacher do zakładów

Przed Tobą niezła przygoda: znalezienie dobrego bukmachera to wyzwanie, ale też fajna zabawa. Nie zapomnij sprawdzić, co przy okazji oferuje się w nagrodę nowym graczom za rejestrację! Czasami można się załapać na niezłe fanty, np. darmowy zakład na początek, aby zasmakować klimatu obstawiania w nowym miejscu. Nie daj się za to wciągać do promocji na siłę, bo czasami regulaminy bonusów powitalnych przywiązują graczy i nie pozwalają im wypłacić wygranych aż nie spełnią określonych wymagań. Czytaj więc wszystko, co Ci podsuwają! Baw się dobrze i powodzenia!