Czym są kody bonusowe

Często podczas robienia zakupów w internecie albo rejestracji w jakimś serwisie, można wykorzystać kody bonusowe. Nie każdy jednak wie, czym są i jak faktycznie działają. A warto korzystać z kodów, bo dają często spore korzyści klientom!

Kody bonusowe można spotkać w wielu miejscach i przy różnych okazjach. Prawdopodobniej największe grono użytkowników internetu kojarzy je przede wszystkim ze zniżkami na zakupy i nie nie jest to zły trop. Wielu graczy komputerowych z kolei, pewnie zna kody, które dają dostęp do specjalnych usług lub darmowych dodatków – i też będą mieli rację.

Czym są kody bonusowe

Kody bonusowe są więc swego rodzaju kluczem do odblokowania czegoś ekstra. Dają one dostęp do tego, co bez nich jest zamknięte – jak klucz do zamka. Strony i serwisy internetowe stosują je zazwyczaj jako zachętę dla nowych klientów, by skorzystali z usług, założyli konto, coś kupili itd. U bukmacherów też się to opłaca, bo np. w LVbet kod promocyjny udostępnia specjalny bonus dla nowych graczy.

Jak wygląda kod?

Kody mogą wyglądać różnie, ale zawsze jest to ciąg znaków, zazwyczaj pisanych samymi wielkimi literami, w których mogą pojawić się cyfry, a czasem nawet znaki specjalne, np. myślnik. To sami wydawcy kodów decydują, jak będą one wyglądały. Czasami będą kompletnie dla klienta bez sensu, np. X-123-DCP-J2, a czasami będą łatwe do zapamiętania i skojarzenia, np. EKSTRAJAZDA. Ważne jest przy tym, aby wpisać kod prawidłowo i bez pomyłek. Zazwyczaj jednak można spokojnie zastosować metodę kopiuj – wklej i o nic się nie martwić.

Skąd się biorą kody bonusowe?

Z tym jest akurat różnie. Kody bonusowe na zakupy może tworzyć i wypuszczać w świat sam sklep internetowy, np. na swojej stronie facebookowej. Mogą być też one przyznawane partnerom biznesowym, którzy wydają je z kolei swoim klientom, by ci wykorzystali je w danym czasie.

Jak działają kody?

Ten drugi sposób jest przy okazji jednym z najbardziej powszechnych do prowadzenia sieci kontaktów biznesowych: wy nam rozreklamujecie ofertę, klient przychodzi z Waszym kodem i dostajecie prowizję. Nazywa się to systemem afilianckim. Czy klient coś na tym traci, że weźmie udział w takiej transakcji? Nie, ale może za to czasem sporo zyskać!

Kody bonusowe bukmacherów

Chyba najprostszym i najbardziej wyrazistym przykładem będzie branża bukmacherska. Serwis internetowy umawia się z bukmacherem, że wypromuje zakłady. Bukmacher ustala kod bonusowy dla partnerskiego serwisu. Teraz każdy, kto zarejestruje się i poda kod dostanie specjalny bonus, a serwis, który reklamował bukmachera prowizję. Czysta sprawa.

Jeśli więc myślisz nad obstawianiem zbliżającego się meczu piłki nożnej, ale nie potrafisz zdecydować się na bukmachera, poszukaj, czy jest gdzieś w sieci działający kod bonusowy na ofertę powitalną. Najlepsze oczywiście będą te kody, które dadzą Ci więcej, np. powiększą kwotę w bonusie albo nawet udostępnią darmowy zakład do wykorzystania na piłkę nożną. W ten sposób możesz zaoszczędzić i jednocześnie więcej zarobić za udany zakład.