FIFA19 – co już wiemy o nadchodzącej edycji kultowej gry?

Wielkimi krokami zbliża się premiera kultowej już gry studia EA Sports: FIFA. Wydanie 2018 będzie dziewiętnastą już edycją i – podobnie jak wszystkie poprzednie – wzbudza wielkie emocje nie tylko wśród fanów piłki nożnej. Premiera FIFA19 zaplanowana została na 28 rześnia 2018. Co już wiemy o grze?

 

Christiano Ronaldo pokrzyżował plany?

Jako ciekawostkę przed zbliżającą się premierą FIFY warto dodać, że w budowaniu gry sporo namieszał Christiano Ronaldo. W lipcu 2018, zatem na kilkanaście tygodni przed premierą gry, okazało się, że Portugalczyk zmienia klub. Real Madryt i Juventus doszły do porozumienia w związku z transferem skrzydłowego. 33-letni Ronaldo przechodzi więc Juventusu za imponującą sumę 105 milionów euro.

Transfer ten wywołał duże zamieszanie w piłkarskim świecie i przysporzył niemałych problemów EA Sports. Jak mówi się od dawna, nowa edycja FIFY koncentrować się będzie na  pokazywaniu walki o wygranie Ligi Mistrzów właśnie przez klub, który Ronaldo opuszcza, a z którym producent gry mocno współpracuje. Wymusiło to wiele zmian w dotychczasowej realizacji gry.

Czy data premiery gry FIFA 19 zostanie przesunięta?

Po pierwsze – znalezienie nowej  gwiazdy na okładkę, a w razie pozostania na niej boskiego Ronaldo, konieczność porozumienia się z Juventusem i wycofanie się z umowy z Realem. Po drugie, wiele materiałów promocyjnych, które już zostały przygotowane, ukazuje Ronaldo nadal w barwach Realu. To również pociągnie za sobą olbrzymie koszty. A to sprawy inne, niż te typowo programistyczne. Można się założyć, że w chwili ogłoszenia transferu w biurze programistycznym EA rozległ się krzyk rozpaczy.

Nie wiadomo, w którym kierunku pójdą zmiany fabuły. Twórcy gry nie informowali też dotąd o możliwym przesunięciu premiery.

 

FIFA19 – co się zmieni?

Spodziewać się można wielu zmian. Jedną z najważniejszych jest powrót licencji na Ligę Mistrzów oraz Ligę Europy. Poza tym, dopracowano wiele szczegółów, takich jak kontrola przyjmowania piłki czy całkiem nowatorski system strzałów pod nazwą Timed Finishing. Teraz, by strzelić, należy przycisk wcisnąć dwukrotnie, a o celności zdecyduje…i nasze wyczucie tempa.

Tą, która wzbudzi z pewnością duże emocje, będzie zwiększenie roli taktyki na boisku – na przykład przydzielanie obrońcom ich stref czy wydawanie piłkarzom dokładnych instrukcji – takich jak szerokość zagrywki piłki, a nawet dostosowywanie strategii w zależności od przebiegu meczu.

FIFA19 dostępna będzie PlaySTation 4, Xbox One oraz PC, dlatego na koniec warto byłoby przyjrzeć się wymaganiom sprzętowym. Wszyscy zapaleni gracze, którzy chcą, by wszystkie opcje FIFY19 działały bez zarzutu, gra się nie cięła i nie było problemów z niedopasowanym sprzętem, chętnie zaczęliby przygotowania swojej maszyny do gamingu. Niestety, póki co nie ma na ten temat dokładnych informacji.